חדשות

משלב Carboplatin עם Paclitaxel מומלץ כטיפול כנגד סרטן מתקדם של פי הטבעת (J Clin Onc)מ

28/06/2020

 

בעקבות תוצאות מחקר InterAAct שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology ממליצים מומחים על משלב Carboplatin עם Paclitaxel כטיפול הסטנדרטי לחולים עם סרטן פי הטבעת, במקום המשלב הסטנדרטי ב-5-Fluorouracil עם Cisplatin.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשוות בין משלב Cisplatin עם 5-FU אל מול Carboplatin עם Paclitaxel בחולים עם סרטן מתקדם של פי הטבעת, אשר לא קיבלו טיפול קודם. מדגם המחקר כלל משתתפים שלא קיבלו טיפול סיסטמי כנגד סרטן מתקדם של פי הטבעת, אשר חולקו באקראי ביחס 1:1 לטיפול תוך-ורידי ב-Cisplatin עם 5-FU כל 21 ימים, או למשלב Carboplatin עם Paclitaxel כל 28 ימים למשך 24 שבועות, עד להתקדמות מחלה, רעילות בלתי-מתקבלת, או הסרת ההסכמה להשתתפות במחקר. התוצא העיקרי היה שיעורי תגובה אובייקטיבית.

 

מדגם המחקר כלל חולים מ-60 מרכזים ברחבי העולם, כאשר חציון משך המעקב עמד על 28.6 חודשים. סך כולל של 91 חולים חולקו באקראי במסגרת המחקר: 46 חולים טופלו במשלב Cisplatin עם 5-FU ו-45 חולים חולקו לטיפול במשלב Carboplatin עם Paclitaxel.

 

שיעורי התגובה האובייקטיבית עמדו על 57% בקבוצת הטיפול ב-Cisplatin עם 5-FU, בהשוואה ל-59% מהמטופלים במשלב Carboplatin עם Paclitaxel.

 

שיעור האירועים החריגים החמורים היה גבוה יותר עם טיפול במשלב Cisplatin עם 5-FU, בהשוואה למשלב Carboplatin עם Paclitaxel (62% לעומת 36%, p=0.016). חציון ההישרדות ללא-התקדמות עמד על 5.7 חודשים לעומת 8.1 חודשים, בהתאמה וחציון ההישרדות הכולל עמד על 12.3 חודשים עם משלב Cisplatin עם 5-FU לעומת 20 חודשים עם Carboplatin ו-Paclitaxel (יחס סיכון של 2.00, p=0.014).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מציעים כי משלב Carboplatin עם Paclitaxel צריך לשמש כטיפול הסטנדרטי כנגד ממאירות של פי הטבעת.

 

J Clin Onc. Published online June 12, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<