חדשות

קרן המחקר והחינוך של דאסו סיסטמס- La Fondation Dassault Systèmes מנהיגה יוזמות רבות במוסדות חינוך ובבתי חולים כחלק מהמאבק העולמי נגד COVID-19

10/08/2020

La Fondation Dassault Systèmes, קרן החינוך והמחקר של דאסו סיסטמס, גייסה את הצוות הגלובלי שלה במטרה להשיק יוזמות חדשות בתחום החינוך והמחקר המתבססות על יישום טכנולוגיות תלת ממד ואוניברסיטאות וירטואליות ולסייע במאבק נגד התפשטות ה- COVID-19. בתקופה הנוכחית, כאשר משבר ה-  COVID-19 משפיע על כל תחומי החברה, קרן זו מתגייסת על מנת לספק פתרונות חינוך ומחקר הניתנים ליישום מרחוק, זאת באמצעות הענקת מענקים ויישום מערכות דיגיטליות מתקדמות המספקות פתרונות מתקדמים. La Fondation Dassault Systèmes שמה לה למטרה להאיץ חשיבה יצירתית, חדשנות ופיתוח מחקרי, על מנת להתמודד טוב יותר עם האתגרים הנוכחיים וליישם פתרונות אולטימטיביים שיסייעו בהתמודדות עם המצב.

היוזמות כוללות:

תמיכה כספית במרכז הסרטן- Gustave Roussy בצרפת, לצורך מחקר המתמקד בהשפעות של COVID-19 על חולי סרטן וההשפעות השונות של הטיפולים שהם מקבלים. יוזמה זו מתבצעת כחלק מפרויקטONCOVID , פרויקט מחקר לאומי, ייחודי מסוגו בצרפת, שמטרתו לתרום באופן פעיל למאבק נגד ה- COVID19 על ידי טיפול בחולי סרטן ו- COVID-19, פיתוח טיפולים חדשים ומתודולוגיית הוראה והדרכה בנושא והקמת קהילות מדעיות ורפואיות ייעודיות. פרויקט זה משלב עשרה ארגונים נוספים הפועלים בצרפת, המתמחים במחקר ובטיפול בסרטן, אשר יגייסו יותר מאלף חולים לצורך ביצוע ניסויים קליניים שיתקיימו לאורך שלושה חודשים. מדובר בפרויקט חשוב ובעל ערך, שכן חולי סרטן הם בעלי סיכון גבוה יותר לפתח COVID-19 בהשוואה לחולים אחרים, מאחר שמערכת החיסון שלהם חלשה יותר, כמו כן הפרוגנוזה באשר למצבם פחות מדויקת.

יוזמה נוספת בה La Fondation Dassault Systèmes לוקחת חלק באה לידי ביטוי בשותפות עם Ecodair, ארגון המעסיק אנשים עם מוגבלויות, במטרה לספק מחשבים לסטודנטים צעירים המדריכים ב-  Autuil Marcel Callo, (בית לחניכים צעירים בוורסאי) על מנת שיוכלו להמשיך בלימודיהם. כיום, לסטודנטים אלה חסר הציוד הדרוש על מנת לקיים שיעורים מרחוק ואין באפשרותם להשתמש בטלפונים הניידים שלהם לצורך מטרה זו.

במסגרת היוזמות הרבות בהן היא לוקחת חלק, הקרן התנדבה גם לסקור ולעזור כספית לפרויקטים של חינוך ומחקר המנוהלים על ידי עמותות, קרנות שונות ומוסדות חינוך ומחקר המשתמשים בטכנולוגיות תלת ממד וירטואליות.  הקרן נקטה בצעדים להפחתה משמעותית של תהליך הסקירה עבור פרויקטים המתמקדים בפיתוח ערכות בדיקה חסכוניות, מכשירים רפואיים המיועדים לצורך בידוד ומכשירים נוספים המיועדים להצלת חיים. כמו כן, הקרן פעלה רבות על מנת לגייס כח אדם נוסף בכדי לעבוד על הדמיות וירטואליות תלת ממדיות, ביו רפואיות וביוכימיות,  במטרה לשפר ולייעל את המתודולוגיות הקיימות ולפתח גישות חדשות.

למידע נוסף על La Fondation Dassault Systèmes- https://www.lafondation3ds.org/

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<