חדשות

Takeda מכריזה על הקצאה שניתנה על ידי ה-DA) לטיפול פורץ דרך עבור פבונדיסטאט (Pevonedistat) לטיפול בחולים הסובלים מתסמונות מיאלודיספלסטיות בסיכון גבוה יותר (HR-MDS)

16/08/2020

הודעת טקדה

 

- ההקצאה מבוססת על נתוני שלב 2 ומחזקת צורך טיפולי משמעותי עבור HR-MDS -

- פבונדיסטאט עשויה להיות האפשרות הראשונה לטיפול חדשני עבור HR-MDS מזה יותר מעשור -

 

חברת התרופות Takeda בע"מ  הכריזה כי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) העניק הקצאה לטיפול פורץ דרך עבור התרופה הניסיונית שלה, פבונדיסטאט, לטיפול בחולים בתסמונות מיאלודיספלסטיות בסיכון גבוה יותר (HR-MDS). פבונדיסטאט, מעכב של האנזים המפעיל את NEDD8 (NAE), הראשון מסוגו, עשויה להיות הטיפול החדשני הראשון עבור חולי HR-MDS מזה יותר מעשור, המרחיבה את אפשרויות הטיפול, אשר עד כה היו מוגבלות לטיפול יחידני עם חומר הגורם לתת-מתילציה (HMA) בלבד. אפילו עם אפשרויות הטיפול הנוכחיות, התוצאות עבור אנשים החיים עם HR-MDS נותרות ירודות.

 

הקצאת הטיפול פורץ הדרך מבוססת על הניתוח הסופי של מחקר שלב 2 של פבונדיסטאט-2001, אשר העריך את הטיפול עם פבונדיסטאט יחד עם אזאציטידין (azacytidine) לעומת אזאציטידין לבדה, אצל מטופלים הסובלים מלוקמיות נדירות, כולל HR-MDS. ה-FDA שקל מספר מדדי הערכה, כולל ההישרדות הכוללת (OS), ההישרדות ללא אירועים (EFS), הפוגה מלאה (CR) וחוסר תלות בעירוי, כמו גם פרופיל האירוע החריגים. הקצאה זו מאותתת על התקדמות פוטנציאלית במתן מענה לצורכי האנשים החיים עם HR-MDS, אשר קיימים עבורם מעט טיפולים והתועלות מוגבלות.

 

"MDS בסיכון גבוה יותר קשורה בפרוגנוזה גרועה, איכות חיים ירודה וסיכון גבוה יותר לטרנספורמציה ללוקמיה מיאלואידית חריפה, סרטן אגרסיבי אחר. השילוב של פבונדיסטאט יחד עם אזאציטידין מהווה גישה טיפולית מבטיחה עם הפוטנציאל להיות ההתקדמות הראשונה לטיפול חדשני עבור MDS בסיכון גבוה יותר מזה יותר מ-10 שנים," כך לדברי כריסטופר ארנדט, ראש היחידה לתחום האונקולוגי הטיפולי בחברת Takeda. "אנו מודים ל-FDA על ההכרה בפבונדיסטאט ובדחיפות בפיתוח טיפולים חדשניים אשר נותנים מענה לצרכי טיפול קריטיים עבור MDS בסיכון גבוה יותר, אוכלוסיית מטופלים עם אפשרויות מועטות."

 

הקצאת הטיפול פורץ הדרך מה-FDA האמריקני ניתנת כדי להאיץ את הפיתוח ואת הבחינה הרגולטורית של תרופות ניסיוניות המיועדות לטפל במחלות חמורות או מסכנות-חיים. החומרים הכלולים בהקצאה זו הציגו עדות קלינית ראשונית המצביעה על כך שהתרופה עשויה להביא לשיפור משמעותי על פני טיפולים קיימים באחד או יותר ממדדי ההערכה המשמעותיים מבחינה קלינית.

 

Takeda הציגה תוצאות מניסוי פבונדיסטאט-2001 במהלך הדיונים הפרונטליים שהתקיימו בכנס הווירטואלי השנתי ה-56 של החברה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית (ASCO) ובכנס הווירטואלי ה-25 של הוועידה השנתית של אגודת ההמטולוגיה האירופית (EHA).

 

אודות פבונדיסטאט

פבונדיסטאט היא מעכב ראשון מסוגו של האנזים המפעיל את NEDD8 (NAE). במחקרים קדם-קליניים, העיכוב של NAE על ידי פבונדיסטאט חסם את השינוי של חלבונים נבחרים, דבר שגרם להפרעה בהתקדמות מחזור התא ובהישרדות התא, מה שהוביל למוות של התא הסרטני. פבונדיסטאט בשילוב עם אזאציטידין הציגה פעילות קלינית מבטיחה במחקר שלב 2 במטופלים עם תסמונות מיאלודיספלסטיות בסיכון גבוה יותר (HR-MDS), לוקמיה מיאלומונוציטית כרונית בסיכון גבוה יותר (HR-CMML) ולוקמיה מיאלואידית חריפה (AML), ובמחקר שלב 1 במטופלים עם AML. פבונדיסטאט מוערכת כעת במחקרי שלב 3 כטיפול הקו הראשון עבור מטופלים עם HR-MDS, HR-CMML ו-AML, אשר אינם מתאימים (אינם כשירים) להשתלה או לכימותרפיית אינדוקציה אינטנסיבית, ובמחקר שלב 2 במטופלי AML שאינם מתאימים, בשילוב משולש עם אזאציטידין ועם ונטוקלקס (venetoclax). פבונדיסטאט היא תרופה ניסיונית עבורה לא נקבעו הבטיחות והיעילות.

 

אודות MDS

MDS היא צורה נדירה של סרטן הקשור במח העצם, הנגרם על ידי ייצור לא תקין של תאי דם בתוך מח העצם. סרטן זה לרוב משפיע על מטופלים מבוגרים יותר, עם חציון הגיל של האבחון הנע בין 60 לבין 74 שנים. כתוצאה מייצור לא תקין זה, לאדם עם MDS אין מספיק תאי דם אדומים, תאי דם לבנים ו/או טסיות דם, שהינם תקינים, במחזור הדם. התסמינים של MDS הם לרוב עמומים וקשורים לספירות דם נמוכות, ועלולים לכלול תשישות, קוצר נשימה, היווצרות חבורות או דימום בקלות, אובדן תיאבון, חולשה, עור חיוור, חום וזיהומים תדירים או חמורים.

 

ישנם מספר סיווגים של MDS – בסיכון נמוך מאוד עד בסיכון גבוה מאוד – הנקבעים על ידי ספירות דם, ספירות בלאסטים, מוטציות וציטוגנטיקה. מחלה בסיכון גבוה יותר מוגדרת ככזו בסיכון בינוני, גבוה או גבוה מאוד, במערכת הבינלאומית לציון פרוגנוסטי – הגרסה המתוקנת (IPSS-R), ולמטופלים אלה יש פרוגנוזה גרועה יותר. כ-40% מהמטופלים הסובלים מ-HR-MDS עוברים טרנספורמציה ל-AML, סרטן אגרסיבי אחר בעל תוצאות ירודות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<