חדשות

תוצאות מבטיחות למשלב Abemaciclib עם טיפול אנדוקריני כנגד סרטן שד (J Clin Oncol)

24/09/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי תוספת Abemaciclib () לטיפול אנדוקריני הובילה לשיפור משמעותי בהישרדות ללא מחלה פולשנית בנשים עם סרטן שד חיובי לקולטנים להורמונים, שלילי ל-HER2, עם מעורבות קשריות לימפה ובסיכון גבוה להישנות מוקדמת.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Abemaciclib הינו טיפול פומי ממשפחת מעכבי CDK4/6, המאושר לטיפול בסרטן שד מתקדם חיובי לקולטנים להורמונים ושלילי ל-HER2. היעילות והבטיחות של Abemaciclib במחקר ABC תמכו בהשלמת הערכת תוצאות הטיפול כאשר ניתן כטיפול משלים.

 

המחקר בשלב III כלל נשים עם סרטן שד בשלב מוקדם, בסיכון גבוה, חיובי לקולטנים להורמונים ושלילי ל-HER2, אשר היו לאחר ניתוח ובהתאם לצורך, לאחר טיפול קרינתי ו/או טיפול כימותרפי אדג'וונטי/ניאו-אדג'וונטי. נשים עם לפחות 4 קשריות לימפה מעורבות, או 1-3 קשריות לימפה מעורבות וגידול בגודל 5 ס"מ ומעלה, דרגה היסטולוגית 3, או Ki-67 של 20% ומעלה נכללו במחקר.

 

המשתתפות חולקו באקראי לטיפול אנדוקריני אדג'וונטי סטנדרטי, עם או ללא Abemaciclib. התוצא העיקרי היה הישרדות ללא מחלה פולשנית והתוצאים המשניים העיקריים כללו את שיעורי הישרדות ללא הישנות מרוחקת, הישרדות כוללת ובטיחות.

 

מניתוח ביניים של היעילות, אשר כלל מידע אודות 5,637 נשים, עלה כי משלב Abemaciclib עם טיפול אנדוקריני הדגים שיעורי הישרדות ללא-מחלה פולשנית שהיו טובים יותר, בהשוואה לטיפול אנדוקריני בלבד (יחס סיכון של 0.75, p=0.01), עם שיעורי הישרדות ללא-מחלה פולשנית לאחר שנתיים של 92.2% לעומת 88.7%, בהתאמה.

 

נתוני הבטיחות הדגימו את פרופיל הבטיחות המוכר של Abemaciclib.

 

החוקרים מדווחים כי משלב Abemaciclib עם טיפול אנדוקריני הדגים שיפור משמעותי בהישרדות ללא-מחלה פולשנית בנשים עם סרטן שד חיובי לקולטנים להורמונים, שלילי ל-HER2, עם מעורבות קשריות לימפה ובסיכון גבוה להישנות מוקדמת.

 

J Clin Oncol, September 20, 2020

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<