חדשות

התועלת של תוספת טיפול אימונותרפי לכימותרפיה בחולים עם סרטן ריאות מתקדם מסוג NSCLC (מתוך The Lancet Respiratory Medicine)

23/12/2020

 

בחולים עם סרטן ריאות מתקדם מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) שאינו מסוג קשקשי, אשר לא קיבלו טיפול כימותרפי בעבר, משלב כימותרפיה עם טיפול אימונותרפי שכלל Camrelizumab עם Carboplatin ו-Pemetrexed הוביל לשיפור משמעותי קלינית בשיעורי ההישרדות ללא-התקדמות מחלה, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד., כך עולה מניתוח ביניים של מחקר חדש שפורסמו בכתב העת The Lancet Respiratory Medicine.

 

החוקרים השלימו מחקר אקראי, בתווית-פתוחה, רב-מרכזי, בשלב 3, אשר כלל 52 בתי חולים ברחבי סין. הם התמקדו בחולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC שאינו מסוג קשקשי וללא מוטאציות EGFR או ALK. כל החולים היו בגילאי 18-70 שנים ולא קיבלו טיפול כימותרפי סיסטמי קודם.

 

המשתתפים חולקו באקראי ביחס 1:1 לקבלת 4-6 מחזורי טיפול ב-Carboplatin עם Pemetrexed, עם או ללא Camrelizumab כל שלושה שבועות, לאחר מכן ניתן טיפול אחזקה במשלב Camrelizumab עם Pemetrexed או Pemetrexed בלבד. שני תוצאי הסיום העיקריים כללו את ההישרדות ללא-התקדמות בכלל החולים ובחולים חיוביים ל-PD-L1.

 

במאמר הנוכחי מדווחים החוקרים על תוצאות ניתוח ביניים להערכת ההישרדות ללא-התקדמות בכלל החולים.

 

מדגם המחקר כלל 419 חולים, מהם 7 לא קיבלו את הטיפול המוקצה ו-412 נכללו בקבוצת ההתערבות (205 חולים) או בקבוצת הביקורת (207 חולים). בעת ניתוח הביניים, חציון משך המעקב עמד על 11.9 חודשים.

 

שיעורי ההישרדות ללא-התקדמות היו ארוכים יותר משמעותית עם תוספת הטיפול האימונותרפי, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד (חציון של 11.3 חודשים לעומת 8.3 חודשים, בהתאמה; יחס סיכון של 0.60, P=0.0001).

 

מרבית האירועים החריגים על-רקע הטיפול בדרגה 3 ומעלה כללו ירידה בספירת נויטרופילים (38% לעומת 30%), ירידה בספירה לבנה (20% לעומת 14%), אנמיה (19% לעומת 11%) וירידה בספירת טסיות (17% לעומת 12%). אירועים חריגים חמורים על-רקע הטיפול תועדו ב-36% מהמטופלים בקבוצת ההתערבות, בהשוואה ל-13% מאלו בקבוצת טיפול כימותרפי בלבד.

 

החוקרים מציינים כי הם ממשיכים לאסוף נתונים אודות התוצאים ארוכי הטווח בכלל החולים.

 

The Lancet Respiratory Medicine, Dec 18, 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<