הודעות אירגונים

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה- קמפיין ''הטרשת הכי נפוצה ברשת '' - ממשיכים לנפץ את הסטיגמה!

26/02/2015

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה השיקה לפני שנה 4 סרטונים קצרים המתעדים יום בחייהם של ארבעה  מחברי העמותה, תוך כדי העברת המסר כי "טרשת נפוצה – אפשר לחיות עם זה!!!" הסרטונים זכו לאלפי צפיות ברשת כשהמטרה היתה לאפשר לצופים הצצה לחייהם של ארבעה חולי טרשת, החיים עם המחלה כבר שנים רבות אולם עובדה זו לא מונעת מהם לחוות הנאה ותחושת מימוש בחיים.

 

כיום, העמותה ממשיכה במיזם האינטרנטי המיוחד שלה, "הטרשת הכי נפוצה ברשת" ומשיקה 5 סרטונים חדשים וייחודיים העוסקים בחמשת הסימפטומים הבולטים של המחלה: הפרעות בהליכה, הפרעות ראיה, עייפות, הפרעות בזיכרון וספסטיות.

"הסרטונים משקפים את ההצלחות הקטנות שהם אינם מובנים מאליהם כאשר מתמודדים עם טרשת נפוצה. בעזרת הסרטונים אנו מתכוונים לנפץ דעות קדומות ומיתוסים על השפעת המחלה על חיינו, עם דגש כי אפשר לחיות עם טרשת נפוצה. כן, יש עוד מצבים של טרשת וכן יש סיפורים נוספים אולי פחות אופטימיים. יחד עם זה מאוד חשוב לנו להציג באופן מהימן את אנשי הקהילה של חולי הטרשת אשר מתמודדים עם המחלה באופן הרואי ולא מוותרים על שגרת החיים שלהם, בין אם מדובר בעבודה, משפחה או בילויים על כל המשתמע מכך". דבריה של ענת אילון מנכל"ית העמותה .

 

אנחנו, בעמותת הבית לחולי טרשת נפוצה מאמינים שהמחלה אינה מגדירה את מי  שמאובחן עם טרשת נפוצה, ושהחולים בה  מנהלים את חייהם לצד המחלה במקום שהמחלה תנהל אותם. בפרויקט הנוכחי של העמותה, מוצגים חמישה סרטונים, בני דקה,  כאשר כל אחד מהם נותן ביטוי לסימפטום אחר של מחלת טרשת נפוצה. הסרטונים נוצרו באנימציה מיוחדת כשבסוף הסרטון מתגלה הדמות המובילה.. כל סרטון מלווה במוסיקה ובתסריט להמחשת הסיטואציה. "גיבורי " הפרויקט הנם חברי העמותה, החיים עם טרשת נפוצה. הסרטונים מזמינים אתכם  להכיר מקצת מתופעות המחלה ובעיקר ללמוד שאפשר לחיות איתה, ואפילו בשלום.

לצפייה בסרטונים מוזמנים להיכנס לערוץ היוטיוב של העמותה, להתרגש ולשתף:

לחצו כאן בבקשה

 

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה הוקמה בשנת 2006, במטרה להקים מרכז רב תחומי לטיפול בחולי טרשת נפוצה החיים בקהילה כדי לשפר את יכולתם בתחום הפיזי, הסוציאלי והתעסוקתי כך שיוכלו לנהל אורח חיים משפחתי וחברתי תקין. לשמש כתובת לקבלת תמיכה ומידע בנושא טרשת נפוצה, להעלות את המודעות הציבורית למחלה, לספק מידע מהימן על המחלה ועל דרכי ההתמודדות איתה, להדריך ולסייע לחולים ובני משפחותיהם להתמודד עם שלבים שונים של המחלה.

העמותה מהווה כיום בית לחולי טרשת נפוצה, וממשיכה לבסס את מעמדה כקהילה חברתית מגובשת לחולי טרשת נפוצה. לעמותה יש אתר אינטרנט ובו תכנים שעוסקים באיכות חייהם של חולי טרשת נפוצה וקבוצה סגורה בפייסבוק עבור חברי העמותה ובני משפחותיהם.

לאתר העמותה לחצו כאן בבקשה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<