הודעות אירגונים

מעשים טובים במרכז הרפואי זיו בצפת: אנשי הייטק שיפצו בהתנדבות מבנה במחלקה הפסיכיאטרית.

04/03/2018

צוות העובדים במפעלי ההייטק גאלאתיאה ומיטרוניקס שבפארק התעשייה דלתון, חדלו למשך שלושה ימים מעבודתם היומית, הפשילו שרוולים והתגייסו במרץ לשפץ מבנה ישן במחלקה הפסיכיאטרית לילדים ונוער של המרכז הרפואי זיו בצפת, כתרומה לקהילה.
הבניין המשופץ שימש בעבר כמרפאת ילדים, שהועברה למיקום אחר עקב המצב הרעוע של המבנה. מיד עם תום השיפוץ על ידי אנשי ההייטק, הפך המקום לחלק מהמערך החינוכי של האגף הפסיכיאטרי בבית הספר זיו, למען נוער בסיכון נשירה מהלימודים. חיים (שלז) שלזינגר, רכז פרויקט השיפוץ מטעם חברת גאלאתיאה מציין, כי המבנה היה במצב שאינו מאפשר שימוש בו, לכן השיפוץ היה גדול ומקיף, החל מריצוף, טיח וצבע, כולל מטבח חדש שהתקינו הבחורים במו ידיהם, עד הגימורים האחרונים כמו תליית וילונות חדשים ותמונות. "למה אנחנו עושים זאת", שואל שלז בקול רם את חבריו ומשיב: "מתוך ציונות, מאהבה, מהרצון לעשות מעשים טובים היכן שהכי זקוקים להם".
סמדר ברקוביץ', מנהלת בית הספר זיו, בירכה על המיזם הפילנטרופי של אנשי ההייטק ואמרה שהמבנה המשופץ ישמש את החממה הטיפולית, אליה מגיעים מטופלי המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער, הלומדים בבתי ספר רגילים ברחבי הגליל ונמצאים בתהליכי נשירה. "במסגרת החממה החינוכית מקבלים התלמידים, בנוסף לטיפול הנפשי, תמיכה לימודית שמטרתה להחזירם לביקור סדיר בבתי הספר שלהם".
האגף הפסיכיאטרי של ביה"ס זיו נוסד בשנת 1995 עם הקמת המחלקה הפסיכיאטרית לילדים ונוער באגף ב' של המרכז הרפואי זיו ולומדים בו בני נוער בגילאי חטיבה ותיכון, המאושפזים במחלקה הפסיכיאטרית או כאלו המגיעים לטיפול ואשפוז יום. המערך הלימודי כולל מגוון רחב מאוד של פעילויות למידה, בהם: למידה פורמאלית תואמת גיל בכל מקצועות החובה, למידה והגשה לבחינות בגרות, פעילויות יצירה ואומנות מתחומים שונים וכן למידה עמלנית ושיקומית המקנה כישורים חברתיים, כישורי חיים והכנה לחיים עצמאיים.

לפרטים נוספים - אלה דגן

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני