חדשות

התועלת של קריותרפיה כל-גופית כטיפול לדיכאון (מתוך כנס ה-European Psychiatric Association.)

15/04/2019

 

תוספת קריותרפיה כל-גופית עשויה לסייע בהקלה על התסמינים בחולים עם דיכאון עמיד לטיפול, כך עולה מנתונים חדשים, שהוצגו במהלך כנס ה-European Psychiatric Association.

 

החוקרים בחנו את השימוש בקריותרפיה להקלה על דיכאון ב-117 חולים עם הפרעות דיכאון, אשר כבר קיבלו טיפול תרופתי סטנדרטי. מבין אלו, 56 חולים חולקו באקראי לקבוצת התערבות (30 חולים) או קבוצת ביקורת (26 חולים).

 

שתי הקבוצות השלימו 2-3 מפגשי טיפול קריותרפיה כל-גופי פעם ביום, למשך עשרה ימים. בקבוצת ההתערבות הטיפול כלל קריותרפיה אמיתית בטמפרטורה של 110- עד 160- מעלות צלזיוס, בעוד שבקבוצת הביקורת מדובר היה בפרוטוקול דמה עם טמפרטורה של 50- מעלות צלזיוס.

 

המשתתפים השלימו את מדד BDI (Beck Depression Inventory) ו-VAS (Visual Analog Scale) להערכת דרגת המוטיבציה, מצב רוח ואיכות שינה לפני, במהלך ולאחר תקופת הטיפול.

 

בחולים בקבוצת ההתערבות תועד שיפור משמעותי במדדי BDI, בהשוואה לקבוצת הביקורת, אשר נותרו עם מדדים יחסית יציבים. בפרט, בחולים בקבוצת ההתערבות תועדה ירידה משמעותית במדדים להערכת תפקוד קוגניטיבי-אפקטיבי ובמדדים סומאטיים לפי סולם BDI.

 

בקבוצת ההתערבות תועדה עוד עליה משמעותית במדדי VAS, בהשוואה למשתתפים בקבוצת הביקורת, אם כי בשתי הקבוצות תועד שיפור לאורך תקופת המחקר.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי הממצאים המוקדמים בהחלט מבטיחים והם סבורים כי יש להמשיך ולבחון את גישת טיפול זו להקלה על דיכאון.

 

מתוך כנס ה-European Psychiatric Association.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני