חדשות

ה-FDA אישר את מתן מנת החיסון השלישית, אך רק לאוכלוסיייה מעל גיל 65

18/09/2021

מאת מערכת אי-מד

ה-FDA אישר מתן מנת חיסון שלישית רק לאוכלוסייה פגיעה, בת 65 ומעלה ומבוגרים בסיכון גבוה לפתח תחלואת קורונה קשה. האישור ניתן פה אחד ללא התנגדות. לפני כן דחה ה-FDA את בקשת פייזר לאשר חיסון בוסטר לכלל האוכלוסייה מעל גיל 12.

אחת החששות שהועלו בדיון נגעו לבטיחות החיסון ולדיווחים על מיוקרדיטיס בקרב צעירים בעקבות החיסון. לאחר ההצבעה הראשונה שבה היה רוב נגד אישור החיסון לכלל האוכלוסייה, התקיימה הצבעה נוספת למתן החיסון רק לאוכלוסייה פגיעה, היינו מעל גיל 65, עובדי מערכת הבריאות ועוד, וכאן התקבלה תוצאה פה אחד.

לדיווח ב-CIDRAP

משרד הבריאות בארץ פרסם בעקבות זאת א ההודעה הבאה: 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) המליץ הערב פה אחד על מתן מנת בוסטר לאנשים מעל גיל 65 ולאנשים בסיכון, כמו גם לעובדי מערכת הבריאות - בדיוק כפי שנעשה תחילה אצלנו. בכך נתן ה-FDA תוקף למבצע החיסון השלישי אשר החל בישראל ובעקבותיה בקנדה, אוסטריה, גרמניה, צרפת ומדינות נוספות.

הצגנו ל-FDA נתונים מחקריים על דעיכת החיסון והעליה במוגנות לאחר חיסון שלישי, עליהם נאמר שהם משכנעים.

‏‎בישראל הוחלט לפעול באופן אחראי ומהיר בכדי לטפל בתחלואה הגוברת, וכך מוכיחים גם נתוני היעילות הגבוהים של מנת הבוסטר - המשיב את ההגנה מפני נגיף הקורונה.

הערת המערכת:  למרות נוסח ההודעה החיובי של משרד הבריאות, העובדה שה-FDA טען שאין מספיק עדויות למתן מנת חיסון שלישית לכלל האוכלוסייה, עלולה להוות בעייה להמשך מבצע החיסונים בארץ.  החלטה זו של ה-FDA עלולה להוות "תחמושת" בידי מתנגדי ומהססי החיסונים, ונראה שיידרש מאמץ הסברתי משמעותי בכדי להצדיק ולשכנע את המשךהמבצע לכלל האוכלוסייה.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<