הודעות אירגונים

חולי סוכרת נוספים הסובלים מיתר לחץ דם זכאים לטיפול חדש – ראסילז - מקופות החולים במסגרת סל הבריאות 2011

01/02/2011

וועדת סל הבריאות הרחיבה את ההתוויה של התרופה ראסילז, המטפלת בחולים הסובלים מיתר לחץ דם, סוכרת וחלבון בשתן. מעתה חולים אשר סובלים מ- 300 מ"ג חלבון בשתן ליממה או יותר יכולים לקבל את התרופה חינם במסגרת סל הבריאות (בהשתתפות העצמית הבסיסית) דרך כל קופות החולים

ראסילז (אליסקירן) הינה התרופה הראשונה בקבוצה תרפויטית חדשה, אשר מטפלת בחולים הסובלים מיתר לחץ דם. הראסילז בעלת מנגנון פעולה ייחודי של עיכוב רנין ישיר (Direct Renin Inhibitor – DRI), והיא חוסמת את מערכת הרנין-אנגיוטנסין, האחראית לוויסות לחץ הדם, בנקודת ההתחלה הראשונית ביותר שלה.

וועדת סל הבריאות 2011 החליטה על הרחבת ההתוויה של ראסילז לחולי סוכרת הסובלים מיתר לחץ דם עם 300 מ"ג חלבון בשתן ליממה או יותר, וכעת יותר חולים זכאים לקבל ראסילז במסגרת קופות החולים. יש לציין כי הפרשת חלבון בשתן הינה גורם של הידרדרות כלייתית.

לראסילז יעילות ממושכת בהורדת לחץ הדם, מעבר ל-24 שעות, והיא נלקחת פעם ביום בלבד, במינון של 150 או 300 מ"ג. במחקרים קליניים, ראסילז הוכיחה יעילות משמעותית בהפחתת הפרשת חלבון בשתן ובהפחתת סמנים של אי ספיקת לב, ופוטנציאל להגנה על הכליות, כלי הדם והלב, הן כטיפול יחיד והן בשילוב עם תרופות אחרות.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<