הודעות אירגונים

אפליקציה לניהול מחלת הסוכרת תתבסס על חוכמת ההמונים: שיתוף פעולה בין ''סאונפי'' והרשת החברתית לבריאות ''כמוני''

17/07/2013

חברת "סאנופי", חברה מובילה בתחום הסוכרת, מזמינה את קהילת הסוכרתיים, בני משפחה, חברים והצוותים הרפואיים להציע רעיונות לאפליקציה חינמית לטלפון הנייד

מחלת הסוכרת, אשר זכתה לכינוי "המגיפה של המאה ה- 21", נמצאת במגמת עליה חדה בישראל ורחבי בעולם. הטיפול במחלה הינו מורכב, מחייב מעורבות של צוות מקצועי ומעקב קפדני במטרה למנוע סיבוכים שכיחים ומסוכנים של המחלה כמו התקף לב, שבץ מוח, אי ספיקת כליות, עיוורון, בעיות עצביות וגם פגיעה בתפקוד המיני. הניסיון הרב שצברה חברת התרופות הבינלאומית "סאנופי" בטיפול רב-תחומי בחולי סוכרת מצביע על כך שמידת ההיענות של החולה לטיפול, שיתוף הפעולה מצדו וגילוי מוטיבציה לנהל את מחלתו, הם תנאי הכרחי ומכריע להצלחת הטיפול ולמניעת סיבוכים רפואיים בטווח המידי כמו גם בטווח הארוך.  

פרופ' משה קרפ ,מומחה לסוכרת מ'דיאבטיס מדיקל סנטר' ויועץ רפואי לאגודה לסוכרת נעורים: "החולים הסוכרתיים נדרשים לעקוב אחר מדדים שונים בגופם, על מנת לשמור על איזון ולמנוע התדרדרות של המחלה. כדי שניתן יהיה להתאים באופן אישי לכל מטופל את הטיפול התרופתי היעיל והמדויק ביותר עבורו בכל שלב, החולים מתבקשים לתעד את רמות הסוכר והשומנים שבדם, לחץ הדם, משקל הגוף ולנהל אורח חיים בריא בהיבטים של תזונה ופעילות גופנית. זוהי משימה יומיומית לא פשוטה, הדורשת התמדה, סבלנות, ידע ויכולת תיעוד של המדדים השונים ולא פחות חשוב- הירתמות בני המשפחה הקרובים למשימה".

במטרה להקל על הסוכרתיים ולאפשר התמודדות טובה יותר עם המחלה הכרונית, חברת "סאנופי", המפתחת ומשווקת מגוון טיפולים תרופתיים לשלבים שונים של המחלה, יוזמת אפליקציה בעברית לטלפון החכם אשר תספק מענה לצרכים היומיומיים של המטופלים ותסופק חינם לכל דורש.

רוני בירנבוים, מנכ"ל סאנופי ישראל: "כדי שהאפליקציה תענה בצורה הטובה ביותר לצרכים של המשתמשים, בחרנו להתבסס על מודל "חכמת ההמונים" ולהזמין את הסוכרתיים, בני משפחותיהם ,חבריהם וכל מי שנוגע במחלה, להציע רעיונות לאפליקציה, לתרום מניסיונם האישי ולשתף אותנו בצרכים שלהם. אתם  תביאו את הרעיונות ואנחנו נשקיע את המשאבים, כך שבכוחות משותפים נוביל את התהליך שבסיומו תושק  אפליקציה ראשונה מסוגה שנוצרה ע"י סוכרתיים ולמען סוכרתיים".

 בתאריך 10 ביולי נפתחה תחרות נושאת פרסים במסגרתה  "סאנופי" מזמינה סוכרתיים וכל מי שיש לו עניין, להציע רעיונות שישולבו באפליקציה. המשתתפים מוזמנים להעלות את הרעיונות שלהם בפורום סוכרת באתר "כמוני". הציבור מוזמן  להשתתף בדיונים ולסמן "אהבתי (like )" לרעיונות המועדפים. התגובות יילקחו בחשבון בעת בחינת הרעיונות השונים.

פרטים נוספים אודות ההזדמנות  להוביל לפריצת דרך דיגיטלית בניהול הסוכרת:

http://www.camoni.co.il/diabeteswise

אודות חוכמת ההמונים

"חוכמת ההמונים" ( Crowd wisdom ) הוא מודל לפתירת בעיות באמצעות שקלול מגוון הדעות של ההמון. הטענה מאחורי המושג חוכמת ההמונים גורסת שקבוצה גדולה של אנשים שאינם בהכרח מומחים לנושא מסוגלים לייצר תובנה חכמה לא פחות מאשר אנשי מקצוע המומחים בתחום מסויים. המודל הוצג לראשונה בשנת 2005 בספר שכתב ג’יימס סורוביצקי ונקרא בשם זה.

אודות סאנופי

סאנופי הינה חברה בינלאומית מובילה בתחום שירותי הבריאות, העוסקת מזה שנים במחקר ופיתוח, ייצור ושיווק של מגוון פתרונות רפואיים המתמקדים בצורכי המטופלים ברחבי העולם. לחברת סאנופי שבעה כיווני צמיחה עדכניים: פתרונות לסוכרת, חיסונים לבני אדם, תרופות חדשניות, מוצרי צריכה, פעילות בשווקים מתפתחים, רפואת בעלי חיים וג'נזיים.

סאנופי נסחרת בבורסות של פריז (EURONEXT: SAN)  וניו יורק (NYSE: SNY ).

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<