חדשות

החל שיווק אפרזה (Afrezza), האינסולין היחיד בשאיפה בארה''ב (הודעת סאנופי ו-MannKind )

03/02/2015

הודעת סאנופי

סאנופי וחברת הודיעו היום כי אפרזה (אינסולין הומני), האינסולין היחיד הניטל בשאיפה, משווק כעת במרשם ברשתות הפארמה ברחבי ארה"ב. אפרזה אושר על ידי רשות התרופות האמריקאית (FDA) לשליטה ברמות סוכר גבוהות בקרב מבוגרים עם סוכרת מסוג 1 ו-2.

"אנשים רבים החיים עם סוכרת אינם מצליחים להגיע לאיזון באמצעות התרופות שהם נוטלים והם עשויים להזדקק לשימוש באינסולין. כעת, יש בידיהם אופציה נוספת לנטילת אינסולין שלא באמצעות זריקה" ציינה ד"ר ג'נט מקגיל, פרופסור לרפואה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת וושינגטון בסט. לואיס וחוקרת קלינית של אפרזה. "אופציית נטילה זו עשויה לשנות את הדיאלוג בין הצוות הרפואי המטפל לבין אנשים החיים עם סוכרת כשנדרשת תחילת טיפול באינסולין או אינטנסיפיקציה שלו."

אפרזה משלב תרופה ומכשיר עם פורמולציה יבשה של אינסולין הומני המופרש באמצעות משאף קטן ונייד במטרה לסייע למטופלים להגיע לאיזון הסוכר. אפרזה נספג במהירות ובעל טווח פעולה קצר. הוא ניטל בתחילת הארוחה.

 

אפרזה יכול לסייע באיזון רמות סוכר גבוהות כחלק מתכנית ניהול סוכרת שעשויה לכלול הקפדה על תזונה, פעילות גופנית וטיפול בתרופות סוכרת אחרות.


מטופלים בעלי מחלות ריאות כרוניות, כגון אסתמה ו-
COPD, אינם יכולים ליטול אפרזה. כמו כן, הוא אינו יכול לשמש כטיפול ב-diabetic ketoacidosis. אפרזה אינו מומלץ עבור מטופלים מעשנים או כאלה שהפסיקו לעשן לאחרונה.

 

"אפרזה מהווה תוספת חשובה לפורטפוליו המתרחב של פתרונות משולבים ומותאמים אישית לטיפול לסוכרת של סאנופי. הוא מדגיש את המחויבות שלנו להביא טיפולים חדשניים עבור אנשים עם סוכרת" כך אמר פייר שאנסל, סגן נשיא בכיר, ראש חטיבת הסוכרת של סאנופי.  "ישנו צורך ברור באינסולין שאינו מחייב הזרקה וסאנופי מחויבת להביא את האופציה הטיפולית הזו לרווחת המטופלים."

לדבריו של אלפרד מן, יו"ר חברת MannKind : "אנו גאים במיוחד שהגענו ליום הזה שבו אפרזה, שהינו תוצר של שנות פיתוח רבות, נגיש במטרה לסייע לאנשים לנהל את הסוכרת".

 

רוני בירנבוים, מנכ"ל סאנופי ישראל: "מדובר בבשורה של ממש לחולי הסוכרת בכל העולם. סאנופי ישראל תעשה כל מאמץ כדי להביא את ה- AFREZZA  לשוק הישראלי במהרה לרווחת המטופלים".

 

אודות אפרזה

אפרזה הוא אינסולין קצר, הניטל בשאיפה המשמש לשליטה ברמות הסוכר במבוגרים מסוכרת מסוג 1 ו-2. המוצר מורכב מפורמולציה יבשה של אינסולין הומני הניטל במשאף קטן ונייד. הטיפול ניתן בתחילת הארוחה והוא חודר במהירות לריאות במהלך השאיפה ונספג בזרם הדם. רמת השיא של האינסולין בדם מושגת לאחר 12-15 דקות מזמן הנטילה. אפרזה משווק במחסניות של 4 ו-8 יחידות של אבקת אינסולין שינטלו על פי הוראות הרופא המטפל בשילוב עם תרופות נוספות לטיפול בסוכרת במטרה להגיע לאיזון רמות הסוכר בדם. חולים אשר נדרשים לטיפול של מעל ל-8 יחידות יכולים לעשות שימוש בקומבינציה של המחסניות המוצעות (4 ו-8 יחידות). מחסניות בגדלים נוספים נמצאות תחת בחינה. המשאף ניתן לשימוש למשך 15 ימים ויש לשמור עליו במקום נקי ויבש.

 

סאנופי וחברת MannKind חתמו על הסכם רישוי בלעדי לשיווק ופיתוח אפרזה ברחבי העולם. תחת הסכם זה סאנופי אחראית על פעילות השיווק, הרגולציה והפיתוח.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<