הודעות אירגונים

בשורה לחברי האגודה לסוכרת נעורים בישראל: גפן מדיקל והאגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל משתפות פעולה להנגשת המערכת המהפכנית ה- FreeStyle Libre לחברי האגודה .

10/07/2016

קרן ראשונה מסוגה תוקם עבור חברי אגודה שידם אינה משגת לרכוש את המערכת באופן פרטי. היקף התרומה -  44,720 ₪

גפן מדיקל, יבואנית בלעדית של מערכת ה- FreeStyle Libre בישראל והאגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) יוצאות בשיתוף פעולה מיוחד לרגל השקת מערכת ה- FreeStyle Libre . במסגרת שיתוף הפעולה, חברי האגודה יזכו למבצע השקה מיוחד במהלך החודש הקרוב - חברי אגודה שירכשו את הקורא וחיישן יקבלו חיישן נוסף במתנה, בנוסף להטבה הניתנת לכלל הרוכשים.

במקביל, תוקם קרן FreeStyle Libre ראשונה מסוגה עבור חברי אגודה שידם אינה משגת.  המטרה היא להעמיד לרשות האגודה מספר קוראים בתנאי השאלה וחיישנים ללא תשלום, עד סוף 2016, עבור אותם חברי האגודה שיעמדו בקריטריונים שנקבעו מראש  ע"י האגודה.

מערכת ה-FreeStyle Libre , אשר הושקה בשבוע שעבר בישראל, מאפשרת למדוד סוכר באופן מדויק וללא צורך בדקירת האצבע. היא מהווה פריצת דרך משמעותית עבור סוכרתיים מסוג 1 ו-2, כולל ילדים החל מגיל 4. המערכת מבית Abbott , המשווקת בישראל על ידי גפן מדיקל, מבוססת על טכנולוגיית FLASH (Flash Glucose Monitoring) כאשר חיישן הממוקם על הזרוע מאפשר סריקה באמצעות קורא אלקטרוני, המציג את רמת הסוכר העדכנית, ובנוסף חץ מגמה (המזהה צפי לירידה או עלייה של רמות הסוכר) ומידע על רמות הסוכר ב- 8 השעות החולפות. המערכת מייתרת את הצורך בכיולים וביכולתה לאגור נתונים מקיפים על רמות הסוכר אשר משמשים את המטופל והצוות הרפואי בקבלת ההחלטות הטיפוליות.

המחיר בישראל הינו דומה למחיר בעולם, וכעת כלל הציבור יכול לרכוש בFreeStyle Libre Experience Center בתל אביב ערכת היכרות ובה 6 חיישנים (מתוכם אחד במתנה) וקורא . מחיר הערכה מורכב מהקורא בשווי 320 ₪ (לרכישה חד פעמית) וחיישן בודד על סך 255 ₪, כאשר כל חיישן משמש את המטופל לתקופה של שבועיים.  

לדברי גיא גפן, מנכ"ל גפן מדיקל: "אנו גאים להשיק בישראל את ה- ה-FreesStyle Libre ולהיות בין 10  המדינות הראשונות בעולם שבה התחילה המהפכה בטיפול בסוכרת ללא דקירות. מבחינת טיפולית אני מאמין שהמהפכה שמערכת ה-FreesStyle Libre מביאה שקולה למהפכת שהייתה במעבר מבדיקות סוכר בשתן לבדיקות סוכר בדם. אנו רואים חשיבות גדולה בשיתוף הפעולה עם האגודה לסוכרת נעורים על מנת שנוכל ביחד לאפשר את הנגישות לטכנולוגיה החדשנית הזו גם למי שלא יכול להינות ממנה בשלב הזה מטעמים כלכליים מכיוון שהיא עדיין לא זמינה בקופות החולים".

מדי יעקבזון, מנכ"לית האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה החשוב עם גפן מדיקל. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת שהוכחה במחקרים כבעלת ערך מוסף באיזון הסוכרת . הקרן שתוקם במסגרת שיתוף הפעולה תאפשר לעשרות סוכרתיים שידם אינה משגת להתנסות וליהנות מיתרונות המערכת ובשימוש נכון ומעקב רפואי אף להגיע בעזרתה לאיזון. האגודה הגישה את המערכת להכללה בסל התרופות הקרוב, על מנת שזו תהיה זמינה לכל המטופלים הזקוקים לה כבר בתחילת 2017, דרך קופות החולים" .

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני