הודעות אירגונים

מסע החיים: מרוץ אופניים ראשון מסוגו לסוכרתיים יוזנק מהמרכז הרפואי זיו בצפת ויסתיים בכפר המכבייה במסגרת חודש המודעות העולמי לסוכרת: יום רביעי, 16 בנובמבר, בשעה 9:00

14/11/2016

כיצד שומרים על רמות סוכר תקינות במהלך מסע של 250 ק"מ?  לראשונה בארץ יצאו חולי סכרת מסוג 1 למסע רכיבה בן יומיים.

עד לא מזמן, לא השתתפו הסוכרתיים בפעילות ספורטיבית, תלמידים לא נסעו לטיולים שנתיים, נערות ונערים לא גוייסו לצה"ל, אלא רק בהתנדבות ובכלל, מחלת הסוכרת נחשבה כסוג מסוים של נכות. כיום תודות לידע, לטיפול ולמכשור המתקדם, יכולים הסוכרתיים לחיות חיים של שגרה, כולל לקיחת חלק בפעילויות, טיולים, מסעות וגם ספורט אתגרי. ואכן במסע האופניים שיוזנק השבוע, במסגרת אירועי  חודש המודעות העולמי לסוכרת, המתקיימים במרכז הרפואי זיו בצפת, תפתח קבוצת הספורט לסוכרתיים, האגודה לסוכרת נעורים, חברת נובו נורדיסק והמרכז הרפואי זיו, אירוע חגיגי לציון חודש המודעות לסוכרת, במסגרתו יוזנקו רוכבי אופניים, חולי סוכרת, למרוץ אופניים שיחל במרכז הרפואי זיו ויסתיים בכפר המכביה.

ההזנקה תעשה על ידי ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו וד"ר אורנה דלי-גוטפריד, מנהלת המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה ע"ש בריניין במרכז הרפואי בזיו.

הרוכבים הינם קבוצת ספורטאים סוכרתיים מסוג 1 (סוכרת נעורים), בגילאי 17 עד 70, שירכבו במשך יומיים, שש שעות בכל יום.

מסלול הרכיבה ביממה הראשונה מצפת לחיפה וביום השני ימשך מסע הרכיבה מחיפה ועד לכפר המכביה במטרה להוכיח, כי גם סוכרתיים יכולים לשלב פעילות גופנית אינטנסיבית בשגרת החיים.

המסע בא לציין את חשיבות ביצוע פעילות גופנית לאיזון הסוכרת וכמובן להעניק השראה לחולי סוכרת.

הספורט מציב בפני סוכרתיים לא מעט קשיים לדוגמא: איך מודדים את רמות הסוכר ללא הפסקת הפעילות ואיך מזריקים אינסולין במהלכה. "לצד הטיפול התרופתי, הטיפול בסוכרת מבוסס גם על אורח חיים בריא", אומרת ד"ר דלי-גוטפריד, "וזה כולל כמובן גם פעילות גופנית מסודרת ומנוטרת בכפוף לייעוץ והדרכה בדבר המדדים הנחוצים והאופן הנכון למדוד אותם". ההשתתפות בפעילות ספורט מאורגנת מלמדת גם אחריות ומחויבות, תכונות ששתיהן חשובות והכרחיות עבור סוכרתיים בשמירה היומיומית שלהם על איזון הסוכר.

הזנקת המרוץ- יום רביעי ה-16/11 בשעה 9:00.

נמסר על ידי דוברות המרכז הרפואי "זיו".

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<