חדשות

מריחואנה עשויה לשפר את תחושת ההנאה של נשים בעת קיום יחסי מין (Sex Med)

16/04/2019

 

כשליש מהנשים בארצות הברית השתמשו במריחואנה לפני קיום יחסי מין ונשים אלו דיווחו על תשוקה מינית מוגברת ואורגזמה טובה יותר, כך עולה מתוצאות מחקר קטן, שפורסמו בכתב העת Sexual Medicine.

 

במחקר הנוכחי, החוקרים התמקדו בקשר בין מריחואנה ובין שביעות הרצון של נשים מחיי המין, תשוקה מינית, אורגזמה, סיכוך וכאב במהלך מגע מיני.

 

החוקרים מסבירים כי אעפ"י שמריחואנה פועלת דרך הקולטן לקנבינואידים במוח, המעורב בתפקוד מיני, אין מחקר רב אודות ההשפעה של התרופה על הבריאות המינית. במחקר הנוכחי הם ערכו סקר בקרב 373 נשים שטופלו במרפאות גניקולוגיות ומיילדות במרכז רפואי במיזורי. בסך הכול, 127 נשים (34%) דיווחו על שימוש במריחואנה לפני קיום יחסי מין.

 

מהנתונים עלה כי 197 נשים במחקר (כ-52%) לא השתמשו במריחואנה כלל. 49 נשים נוספות (13%) השתמשו בסם אך לא לפני קיום יחסי מין.

 

בקרב נשים שהשתמשו במריחואנה לפני קיום יחסי מין תועד סיכוי גבוה כפליים, בהשוואה לאלו שלא השתמשו בסם, לדווח על אורגזמה משביעת רצון. בנשים שהשתמשו בקביעות בסם תועד סיכוי גבוה כפליים, בהשוואה לאלו שהשתמשו בסם באקראי, לחוות אורגזמה משביעת רצון.

 

החוקרים מוסיפים כי בנשים שהשתמשו במריחואנה לפני קיום יחסי מין תועד סיכוך רב יותר ופחות כאב במהלך המגע המיני, בהשוואה לנשים שלא השתמשו בסם, אם כי ההבדלים היו קטנים ולא ניתן לשלול את האפשרות כי מדובר בממצא אקראי.

 

בהשוואה לנשים שהשתמשו במריחואנה באופן אקראי, אלו שצרכו בקביעות את הסם דיווחו על סיכוך טוב יותר ושביעות רצון רבה יותר מחיי המין, אך גם במקרה זה ההבדלים היו קטנים ולא ניתן לשלול כי מדובר בממצא אקראי בלבד.

 

החוקרים כותבים כי דרושים מחקרים נוספים רבים בנושא, מאחר ומעטים עד כה התמקדו בהשפעות החיוביות של מריחואנה על יחסי מין.

 

Sex Med 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני