חדשות

סוכרת והשמנה מלווים בסיכון מוגבר למחלות ממאירות (מתוך כנס Obesity Week 2019)

05/11/2019

 

בהרצאה המרכזית הצפויה להיערך במסגרת ה-Obesity Week לשנת 2019 בלאס וגאס, הכנס המשותף ל-Obesity Society וה-American Society for Metabolic and Bariatric Surgery,  פרופ' וויליאם ספלו, המנהל החדש של מערך סוכרת, אנדוקרינולוגיה ומחלות מטבוליות ב-NIDDK (National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Disease) ב-NIH (National Institute of Health) צפוי להתמקד במשולש של סוכרת, השמנה והקשר עם הסיכון לממאירות.

 

הממאירויות היחידות המצויות במגמת עליה הן אלו הקשורות עם השמנה, כאשר כמעט כל יתר המחלות הממאירות מצויות במגמת ירידה, כפי שעלה מדו"ח משנת 2017 מטעם ה-Centers for Disease Control and Prevention.

 

במידה וניתן להוכיח כי ניתוח מטבולי מוצלח להפחתת משקל הגוף מוביל לנסיגה משמעותית בסוכרת, ולא רק בכמה אחוזים בודדים, אזי הדבר צפוי להשפיע משמעותית על שיעורי המחלות הממאירות.

 

נושאים נוספים שיידונו במהלך הכנס השנתי כוללים את נושאי השמנה בילדים, מודל חדש לניבוי הסיכון למחלות לב וכלי דם ומחלות כליה בשמנים. בנוסף, יוצגו תוצאות מחקר מקרה-ביקורת בחולים לאחר אוטם לבבי, במטרה לקבוע אם ניתוח בריאטרי עשוי להפחית את הסיכון לאי-ספיקת לב סיסטולית או תמותה עקב הישנות אוטם שריר הלב.

 

מתוך כנס Obesity Week 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<