חדשות

השוואת Semaglutide חד-שבועי אל מול Sitagliptin או Dulaglutide לטיפול בסוכרת מסוג 2 (מתוך Diabetes Ther)

07/02/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Diabetes Therapy מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול ב-Semaglutide (אוזמפיק) בשני מינונים שונים הוביל לאיזון דומה ובעלות דומה או נמוכה יותר בהשוואה ל-Sitagliptin (ג'נוביה) ובעלות נמוכה יותר בהשוואה ל-Dulaglutide (טרוליסיטי) בחולים עם סוכרת מסוג 2.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקרים קודמים מצאו כי טיפול חד-שבועי ב-Semaglutide מלווה בירידה גדולה יותר בריכוז המוגלובין מסוכרר ומשקל הגוף, בהשוואה ל-Sitagliptin ו-Dulaglutide. מחקרי SUSTAIN 2 ו-SUSTAIN 7 בחנו גם את שיעור החולים שהשיגו את יעדי הטיפול, כולל איזון גליקמי והימנעות מאירועי היפוגליקמיה ועליה במשקל. במחקר הנוכחי ביקשו החוקרים לבחון את העלות של השגת שלושת יעדים אלו בחולי סוכרת מסוג 2 עם טיפול ב-Semaglutide לעומת Sitagliptin ו-Dulaglutide בספרד.

 

החוקרים אספו מנתוני המחקרים SUSTAIN 2 ו-SUSTAIN 7 את שיעור החולים שהשיגו את יעדי המוגלובין מסוכרר מתחת ל-7.0%, המוגלובין מסוכרר מתחת ל-7.0% וללא אירועי היפוגליקמיה או עליה במשקל וכן ירידה של לפחות 1.0% בריכוז המוגלובין מסוכרר עם ירידה של לפחות 5.0% במשקל הגוף. עלות השגת האיזון חושבה כעלות השנתית של כל תרופה לכל מטופל, תוך חלוקה בשיעור החולים שהשיגו כל יעד.

 

על-בסיס ממצאי מחקר SUSTAIN 2, עלות השגת איזון הייתה נמוכה יותר עם Sitagliptin כאשר מדובר היה בהשגת יעד המוגלובין מסוכרר מתחת ל-7.0%, עם תוצאות דומות כאשר היעד היה השגת המוגלובין מסוכרר זה לצד העדר אירועי היפוגליקמיה ועליה במשקל. שני מינוני Semaglutide לוו בעלויות נמוכות יותר להשגת איזון כאשר נבחן יעד השגת ירידה של לפחות 1.0% בריכוז המוגלובין מסוכרר וירידה של לפחות 5.0% במשקל הגוף. על-בסיס ממצאי מחקר SUSTAIN 7, שני המינונים של Semaglutide לוו בעלות נמוכה יותר להשגת איזון של כל שלושת היעדים.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי מהממצאים עולה כי עם טיפול ב-Semaglutide העלות הדרושה להשגת יעדי הטיפול במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 בספרד היא דומה או נמוכה יותר מעלות Sitagliptin ונמוכה יותר מעלות הטיפול ב-Dulaglutide.

 

Diabetes Ther. 2020;11(2):509–521

 

הערת מערכת:

ממצאי מחקר זה עשויים להיות רלוונטיים גם לישראל שכן עלויות הטיפול התרופתי היחסיות דומות.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני