חדשות

על רקע הנתונים החיוביים מודיע קבינט הקורונה על התחלת תכנית היציאה מהסגר החל מה-18/10 : מקומות עבודה ללא קהל, גני ילדים, יציאה מהבית, ועוד

16/10/2020

מאת מערכת אי-מד

על רקע המשך מגמת הנתונים החיוביים (1613 נדבקים אמש, 4.5% שיעור חיוביים , ירידה ל-714 חולים קשים (אך עליה ל-244 מונשמים) ול-2,141 מתים) , התקיימה היום ישיבת קבינט הקורונה, שבעקבותיה פורסמה ההודעה הבאה:

 משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות

בהמשך לישיבת קבינט הקורונה אתמול, הממשלה והקבינט אישרו היום (שישי) את תקנות משרד הבריאות לכניסת שלב ראשון בהקלות על הסגר החל מיום ראשון הקרוב, 18.10.20, אלא אם יחול שינוי במגמת התחלואה ואז הדברים ייבחנו מחדש. ההחלטות יהיו בתוקף עד ליום 31.10.20.

כזכור, שרי הקבינט החליטו כי אם בעקבות הפתיחה התחלואה תחמיר ותעלה – נעצור את יישום תכנית היציאה ונחזיר מגבלות.

לגבי אזורים עם רמת תחלואה גבוהה יתקיים דיון נפרד בוועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל היום בשעה 14:00.

על פי ההחלטה, להלן השלב הראשון בתכנית היציאה:

1.      אפשרות לפתיחת מקומות עבודה ללא קהל.

2.      איסוף עצמי ממסעדות (טייק אווי).

3.      פתיחת מעונות יום וגני ילדים בגילאי 0-6.

4.      פתיחת שמורות טבע, גנים לאומיים וחופים.

5.      פתיחת הר הבית, רחבת הכותל המערבי, וכנסיית הקבר לתפילה במתווה שייקבע ע"י משרד הבריאות, בט"פ ומל"ל לפי קפסולות.

6.     הסרת מגבלות יציאה מהבית.

7.      יבוטל האיסור לבקר בבתים אחרים, ובלבד שיעמדו במגבלת ההתקהלות.

8.      התקהלויות: במרחב פתוח – עד 20 איש; בחלל סגור – עד 10.

9. יתאפשר קיום אימונים לספורטאים במשחקי כדור בליגות הגבוהות.

יתר ההגבלות נשארות כפי שהיו.

הציבור מתבקש להקפיד על שמירת ההנחיות כדי לאפשר את המשך העמידה בירידת התחלואה בהתאם ליעדים אותם קבע משרד הבריאות. כך ניתן יהיה להמשיך בשלבי ההקלות הבאים.
 לשכת שר הבריאות: "שר הבריאות יולי אדלשטיין מגבה את ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו. במשך חודשים הוא פועל לילות כימים למען בריאותם של כל אזרחי ישראל ללא הבדל בין מגזר זה או אחר".


 הודעה משותפת משרד ראש הממשלה, משרד  הבריאות ו"מגן ישראל"

ועדת השרים לאזור מוגבל אישרה פה אחד את הצעת משרד הבריאות ופרויקטור הקורונה על הכרזה על ערים אדומות כאזור מוגבל לפי חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה), התש"ף-2020. ההכרזה תקפה ל-4 ימים מיום א' ה- 18.10 עד יום ד' ה- 21.10.

חברי ועדת השרים הביעו הערכה על עבודת ראשי הערים והתושבים בערים האדומות ששמרו על ההנחיות והורידו את התחלואה בצורה ניכרת באופן מרשים בערים אדומות רבות. במספר ערים אדומות התחלואה נותרה גבוהה ביחס לתחלואה הארצית, ונציין שגם שם נעשו מאמצים להורדת התחלואה.

לכן החליטה ועדת השרים להמשיך את הסגר עד יום ד' בחצות במספר הערים שנותרו אדומות וזאת כדי לעשות מאמצים נוספים כדי להוריד את התחלואה ובכך להוציא אותן מרשימת הערים האדומות.

בהתאם להמלצת משרד הבריאות, ועדת השרים החליטה לאפשר חינוך לגיל הרך בגילאי 0 עד 6 גם בערים האדומות.

צוות שרים בראשות שר האוצר יתכנס מחר כדי לעגן תקנות שיגנו על עובדים מפני פיטורין וכן הצוות יבחן סיוע נוסף לישובים הללו שיינתן ע"י פיקוד העורף ומשרד הפנים.


האזורים עליהם יוטל אזור מוגבל:

(1) השטח המוניציפאלי של בני ברק מרחוב ז'בוטינסקי ודרומה לו;

(2) השטח המוניציפאלי של רכסים;

(3) השטח המוניציפאלי של  אלעד;

(4) שכונת רמת שלמה בירושלים (רובע 4);

(5) שכונות רמת אשכול, מעלות דפנה בירושלים (רובע 5);

(6) שכונת מטרסדורף  בירושלים (רובע 9).

(7) השטח המוניציפאלי של ביתר עלית (מלבד אזורי התעשייה)

(8) השטח המוניציפלי של מודיעין עלית (מלבד אזורי התעשייה)


תתאפשר כניסה ויציאה מהאזורים המוגבלים לתלמידי חינוך מיוחד, נוער בסיכון ומוסדות חינוך ורווחה שפעילותם הותרה.

עוד יצוין כי גובשה על ידי פקע"ר תוכנית לסיוע אופרטיבי לרשויות שהוכרז בהן אזור מוגבל בכל הנוגע להגשת סיוע לחולים ולתושבים ופעולות סיוע להורדת התחלואה.

בהמשך פורסמה הודעה נוספת מטעם הפרוייקטור::

הודעת  ״מגן ישראל״ בהמשך לישיבת הקבינט :
מנהל ״מגן ישראל״ פרופ רוני גמזו ואלוף ( מיל) רוני נומה מציינים בסיפוק רב את השינוי המשמעותי שחל בערים האדומות ובמיוחד את התנהגות התושבים וראשי הערים הללו. לצד ההישגים בהורדת התחלואה, חשבנו שנכון לאפשר לערים האדומות לנצל את אפקטיביות הסגר כדי להביא לירידה נוספת ברמת התחלואה והבאתם לציון של ערים כתומות, עם כל הקושי הכרוך בכך לרבות התחשבות בצרכים המיוחדים של הגיל הרך בערים אלה.
אנחנו קוראים לתושבים ולמנהיגים להמשיך להקפיד על מניעת מפגשים והתקהלויות בימים הקרובים ובמקביל ללכת ולהיבדק על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ולהוריד את רמת התחלואה.

הערת המערכת: צריך כמובן לאחל לכולנו בהצלחה.. ולקוות שהחזרה המדורגת, עם המשך ההגבלות על איזורים אדומים תמנע חידוש התפרצויות. במקביל חשוב יהיה להמשיך להגן על אוכלוסיות בסיכון גבוה, הן במוסדות סיעודיים ודיור מוגן והן בקהילה, לרבות טיפול מונע כמו צריכה מספקת של ויטמין D ואפשרות לרפואת הקהילה לשקול מתן טיפול מוקדם בנוגדי קרישה במאומתים בקהילה השייכים לקבוצות סיכון.  

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<