חדשות

עדכון קורונה יומי: ירידה בשיעור החיוביים ובמספר החולים הקשים כאשר שיעור משמעותי מכלל הנדבקים מגיע מהמגזר הערבי

25/11/2020

מאת מערכת אי-מד

נתוני ההדבקה בימים האחרונים נמצאים אמנם במגמת עלייה קלה ( עלייה של 7% בממוצע השבועי) , אך שיעור הבדיקות החיוביות יורד דווקא כפי שניתן לראות כאן ונובע כמובן גם מעלייה בהיקף הבדיקות שהגיע אמש לכ-60,000 .

גם מספר החולים הקשים, ומספר החולים הקשים החדשים,  נמצא במגמת ירידה כפי שניתן לראות כאן

 

לדו"ח היומי 25/11 של אגף המודיעין

בתדרוך שנתן היום מנכ"ל משרד הבריאות עדכן פרופ' חזי לוי (בתמונה) על ההיערכות לקבלת החיסונים, כולל הקריטריונים לתעדוף , וההיערכות הלוגיסטית המורכבת.

בימים הקרובים יתפרסמו הקריטריונים, אמר לוי.

באשר לאפשרות של סגר בחנוכה אמר לוי שהמשך שיחרור המשק נמשך וההחלטות לגבי הגבלות או סגר יהיו פונקציה של המדדים של התחלואה, מקדם ההדבקה ועוד.

לגבי העלייה במספר המונשמים בצפון (שאלה של "ישראל היום") אמר לוי שאין כעת עליה בסך מספר המונשמים והחולים הקשים  וגם לא עלייה במספר החולים הקשים החדשים.

לגבי הגעת החיסונים, עיקר המשלוח יגיע ברבעונים הראשונים של 2021 .

לוי הדגיש שהחיסונים שיגיעו לישראל יהיו כאלה שכבר נוסו על אלפי אנשים, ולאחר אישורי ה-FDA , ולכן הוא סבור שהם בטוחים ולכן הוא דוחה אמירות של אנשים ומומחים שונים על כך שכרוך סיכון גבוה בנטילתם.

מקדם ההדבקה לפי לוי עומד כעת על 1.06 , והמפתח להורדת המקדם הוא בראש ובראשונה שמירת ההנחיות של עטיית מסיכות, מניעת התקהלות, ריבוי בדיקות, ושמירה כל כללי בידוד לכל מי שנחשף לחולה מאומת. 

לגבי הרשות הפלשתינית יש בהחלט עלייה בתחלואה וקיים סיכון לזליגה לישראל, ולכן המשרד יבחן כעת את אפשרויות הבדיקות של הנכנסים ואף הגבלת כניסה.

באשר לאי העמידה בתכנית היציאה המדורגת מהסדר של משרד הבריאות בשל לחצים פוליטיים אמר לוי שהמדדים והתכנית של משרד הבריאות היו נכונים וישימים, וההקלות שהקבינט החליט עליהם שלא על פי המתווה בהחלט מעוררים חשש שיהיה צורך בסגר בחנוכה במידה ותחול עלייה נוספת בהיקף ההדבקה והתחלואה. 

באשר לעלייה בתחלואה במגזר הערבי הסביר לוי שהדבר נובע מהתקהלויות, חתונות ואירועים ומעבר אנשים מתושבי הרשות ביהודה ושומרון. נעשים מאמצים כעת הן באמצעות הסברה ואכיפה וכאמור גם באפשרות החמרה באפשרות הכניסה לישראל מהגדה. 

הערת המערכת:  נראה שכעת שיעור מאוד משמעותי של הנדבקים/חולים מקורו במגזר הערבי ופעילות ממוקדת באמצעות הרחבת בדיקות, הסברה אכיפה וכתר בערים האדומות, לרבות מניעת זליגה מהגדה היא זו שעשויה להוביל להמשך מגמת ירידה כללית שתמנע הצורך בעצירת הקלות ו/או חלילה סגר חדש.

 

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<