חדשות

מאוחדת תספק למטופלי סוכרת מסוג 2 את מערכת פריסטייל ליברה לניטור רמות סוכר ללא דקירה (הודעת מאוחדת)

01/11/2021


המערכת מאפשרת מדידה בזמן אמת של רמות הסוכר באמצעות חיישן תת עורי, ללא צורך בדקירת האצבע. כרגע, היא נמצאת בסל הבריאות רק עבור חולי סוכרת מסוג 1. מאוחדת היא קופת החולים הראשונה לממן את הטכנולוגיה עבור מבוטחיה עם סוכרת מסוג 2.

מאוחדת תספק לכל חולי הסוכרת מסוג 2, המטופלים במישלב אינסולין קצר וארוך טווח, את מערכת פריסטייל ליברה. המערכת מאפשרת מדידה בזמן אמת של רמות הסוכר באמצעות חיישן תת עורי, המוחלף בתדירות של אחת ל- 14 יום. החיישן מהווה תחליף לדקירות האצבע החוזרות ונשנות, שאפשרו עד כה לחולי הסכרת לבצע ניטור של רמות הסוכר בדם.
מערכת פריסטייל ליברה (מדגם 1) של חברת אבוט, המשווקת בישראל על ידי חברת גפן מדיקל, נמצאת בסל הבריאות מאז 2018 עבור חולי סכרת מסוג 1 בלבד.  מטופלים אלו מהווים שיעור קטן יחסית באוכלוסייה, הסובלת מסכרת, ופחות ממחצית מהאוכלוסייה הנזקקת לזריקות אינסולין. מאוחדת היא קופת החולים הראשונה בישראל, שמנגישה הטכנולוגיה גם לסוכרתיים מסוג 2 על טיפול במספר זריקות אינסולין ביום.

מערכת פריסטייל ליברה מדגם 2 מאפשרת לנטר את רמות הסוכר בכל רגע נתון באמצעות סריקה על פני החיישן הנלבש בחלק האחורי של הזרוע העליונה עד ל- 14 ימים. הסריקה אורכת שניה אחת בלבד. היא מתבצעת ע"י מכשיר קורא סוכר או טלפון חכם תואם. המטופלים יכולים לראות את רמות הסוכר על פני צג הקורא/הטלפון בכל רגע נתון, לרבות מגמות, דפוסי שינויים ברמות הסוכר לאורך היום והלילה וחיצי מגמה של רמות הסוכר. לאחר קבלת המדידה יכולים חולי הסוכרת להחליט באופן מושכל לגבי ההתערבות הנדרשת. מערכת פריסטייל ליברה 2 מציעה התראות אופציונליות, הניתנות להתאמה אישית לרמת סוכר נמוכה ורמת סוכר גבוהה.

"מדובר בשדרוג משמעותי של איכות החיים של חולי סכרת מסוג 2. מעבר לכך שהמערכת מציגה את התוצאות הנוכחיות והקודמות של רמות הסוכר, היא יכולה גם להתריע על רמות סוכר נמוכות או מוגברות באמצעות טכנולוגיה חדשנית", מסביר ד"ר יואל טולדנו, מנהל תחום סוכרת ואנדוקרינולוגיה במאוחדת. "מדובר במטופלים, שמזריקים אינסולין מספר פעמים ביום, עם סיכון מוגבר לירידות חדות ברמות הסוכר בדם. לכן הם חייבים להיות עם אצבע על הדופק ולשמור על ערנות ביחס לרמות הסוכר בכל רגע נתון. . בעבר הדבר גם חייב אותם בבדיקות חוזרות ונשנות של סוכר מהאצבע עם מכשיר גלוקומטר. אין ספק, שמדובר בבשורה של ממש עבורם".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<