חדשות

השוואת ניתוח TURP אל מול ניתוח הרמת ערמונית (מתוך כנס ה-EAU)

23/03/2016

 

בגברים עם הפרעות במתן שתן על-רקע היפרפלזיה שפירה של הערמונית תועדו תוצאות טובות יותר עם השתלה ניתוחית של UroLift (Prostatic Urethral Lift), בהשוואה לניתוח TURP (Transurethral Resection of the Prostate), כך עולה מנתונים חדשים, שהוצגו במהלך כנס ה-European Association of Urology.

 

במחקר האקראי, פרוספקטיבי, בשם LIFT, נכללו 140 חולים מאוסטרליה, קנדה וארצות הברית, שעברו השתלת UroLift. 66 החולים בקבוצת הביקורת שעברו פרוצדורת דמה יכלו לחצות לקבוצת ההתערבות לאחר שלושה חודשים.

 

לאחר חודש תועד שיפור של 44% בתסמינים בדרכי השתן, כפי שנקבע לפי מדד IPSS (International Prostate Symptom Score), שיפור שנשמר לאורך ארבע שנים. ולאחר ארבע שנים, תועד גם שיפור של 62% בזרימת שתן, כפי שנמדד לפי מדד Qmax.

 

במחקר BPH-6, מחקר פרוספקטיבי, רב-מרכזי, נכללו 45 חולים שעברו השתלת UroLift ו-35 שעברו ניתוח TURP.

 

לאחר שנתיים, תוצא הסיום המשולב (שכלל תסמינים בדרכי שתן תחתונות, החלמה, תפקוד מיני, נקיטת שתן ובטיחות) היה טוב יותר משמעותית עם Urolift בהשוואה ל-TURP (46% לעומת 22%).

 

עם זאת מהערכת מדדים פרטניים של התוצא המשולב עלו יתרונות וחסרונות לכל פרוצדורה.

שיפור של לפחות 30% בתסמינים בדרכי שתן תחתונות היה טוב יותר משמעותית לאחר TURP, אך החלמה לאחר חודש אחד (שהוגדרה כשיפור של לפחות 70%) הייתה טובה יותר עם UroLift. תפקודי הזקפה לא השתנו בשתי הקבוצות (ממצא חיובי מאחר והמשמעות היא כי ניתוח TURP בוצע היטב). באשר לתסמינים בדרכי שתן תחתונות בחולים עם הגדלה שפירה של הערמונית, כמעט כל גישה נושאת סיכון מסוים לפגיעה בתפקוד מיני, אך במקרה זה ישנה טכנולוגיה חדשה לה אין השפעה שלילית על תפקודי זקפה או שפיכה.

 

מתוך כנס ה-EAU

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<