חדשות

יעילות אבלציה באמצעות זרם מים לטיפול בחסימה שפירה של הערמונית (Eur Urol)

14/08/2019

 

אבלציה באמצעות זרם מים (Waterjet Ablation) הינה פרוצדורה מבטיחה להקלה על חסימה שפירה של הערמונית בגברים עם ערמונית בגודל קטן-עד-בינוני, כך עולה מתוצאות מחקר FRANCAIS WATER, שפורסמו בכתב העת European Urology.

 

החוקרים מסבירים כי אבלציה באמצעות זרם מים הינה פרוצדורה רובוטית פשוטה. כעת הם מדווחים על התוצאות התפקודיות סביב הפרוצדורה ושנה לאחר הטיפול ב-30 גברים (גיל חציוני של 68 שנים) עם ערמונית בגודל קטן-עד-בינוני, לאחר שטופלו בידי שלושה מנתחים שונים ללא ניסיון קודם עם טכניקה זו.

 

במהלך ששת חודשי המעקב, חציון מדד IPSS (International Prostate Symptom Score) השתפר בממוצע ב-15.6 נקודות (מ-18.5 נקודות בתחילת המחקר עד 3 נקודות במהלך המעקב). שיפור זה נותר לאחר 12 חודשים.

 

לאחר 12 חודשים תועד גם שיפור בזרימת שתן מקסימאלית ושארית שתן לאחר התרוקנות, בפרט בגברים עם שארית שתן רבה לאחר-התרוקנות בתחילת המחקר. תפקודי זקפה, כפי שנקבעו לפי מדד IIEF (International Index of Erectile Function) ירדו מעט או נותרו יציבים לאורך הזמן.

 

בשמונה גברים (26.7%) תוארו הפרעות בשפיכה במהלך המעקב, אך לא היו דיווחים על אי-נקיטת שתן, הפרעות זקפה, או טיפול חוזר לתסמיני הגדלה שפירה של הערמונית.

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים במטרה לאשר את הממצאים שעלו במחקר הנוכחי.

 

Eur Urol 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<