חדשות

תוצאות חיוביות לטיפול ב-Cabozantinib כנגד סרטן שלפוחית שתן עמיד לקווי טיפול קודמים (Lancet Oncology)

11/08/2020

 

מנתונים ממחקר בשלב II עולה כי טיפול ב- Cabozantinib (קבומטיקס) נסבל היטב והדגים יעילות בטיפול בחולים עם סרטן שלפוחית שתן גרורתי, לאחר מספר קווי טיפול קודמים ועם מחלה עמידה לפלטינום, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת Lancet Oncology.

 

המחקר בשלב II כלל 68 חולים עם סרטן גרורתי בדרכי השתן, כולם טופלו ב- Cabozantinib. המדגם הראשון כלל 49 חולים עם סרטן גרורתי בדרכי השתן ומעורבות גרמית (60% עם גידולי שלפוחית שתן), בעוד שהמדגם השני כלל 6 חולים עם מחלה בעצמות בלבד והמדגם השלישי כלל 13 חולים עם ממאירויות נדירות בדרכי המין והשתן.

 

המשתתפים במחקר טופלו ב- Cabozantinib במינון 60 מ"ג כל יום, במחזורים של 28 ימים, עד להתקדמות המחלה או רעילות בלתי-מתקבלת על הדעת. התוצא העיקרי היה שיעורי תגובה אובייקטיבית לפי קריטריוני RECIST במדגם הראשון. החוקרים בחנו את התגובה בכלל החולים שענו על קריטריוני הכללה במחקר וקיבלו לפחות שמונה שבועות טיפול.

 

חציון משך המעקב עמד על 61.2 חודשים אחר 57 חולים שהיו זמינים להערכת התגובה לטיפול. מבין 42 החולים במדגם הראשון, תגובה מלאה תועדה בחולה אחד ובשבעה חולים הייתה עדות לתגובה חלקית (שיעורי תגובה אובייקטיבית של 19%, רווח בר-סמך 95% של 9-34%).

 

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר בדרגה 3-4 כללו עייפות (9%), יתר לחץ דם (7%), פרוטאינוריה (6%) והיפופוספטמיה (6%). לא תועדו מקרי תמותה על-רקע הטיפול התרופתי.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי טיפול ב- Cabozantinibנסבל היטב והדגים פעילות קלינית בחולים עם סרטן גרורתי בדרכי השתן, לאחר מספר קווי טיפול קודמים, כולל עמידות לטיפול מבוסס-פלטינום.

 

Lancet Oncology 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<