הודעות אירגונים

ביוטרוניק משיקה דפיברילטורים חדשים בטכנולוגיית ProMRI המאפשרים לחולי לב לעבור בדיקות MRI בלא חשש

04/02/2015

המערכות החדשות של ביוטרוניק הן הראשונות בעולם המאושרות לשימוש בסריקות בדרגת Tesla 3.0

חברת ביוטרוניק, מהיצרניות המובילות בעולם של טכנולוגיות רפואיות בתחום הקרדיולוגיה, השיקה סידרה חדשה של דפיברילטורים (ICD - דפיברילטור אוטומטי מושתל) חד-חדריים ודו-חדריים ומערכות דפיברילטורים דו-חדריים (CRT-D ), שביכולתן גם לסנכרן את פעילות חדרי הלב ובכך לטפל בחולי אי ספיקת לב. סידרת המוצרים החדשה, תחת המותגים  Iperia/Itrevia/Inventra זכתה באחרונה באישור CE וכבר הוחל בשיווקה העולמי, כולל לשוק הישראלי.

אחד החידושים המשמעותיים בסדרת המוצרים החדשה הוא שילובה של טכנולוגיית ה- ProMRI במכשירי ה-CRTD ובאלקטרודות התואמות, כך שכיום, גם חולים בעלי כשל לבבי יוכלו לעבור סריקות MRI ללא חשש – בהווה ובעתיד. חידוש נוסף בתחום זה הוא הרחבת אישורי הסריקה לדרגה של 3 Tesla ברוב חלקי הגוף עבור חולים שבגופם מושתל דפיברילטור חד-חדרי. סריקות MRI של כל הגוף בדרגה של 1.5 Tesla מאושרות כיום עבור מושתלי דפיברילטור אוטומטי, חד-חדרי ודו-חדרי. חשיבותם של חידושים אלו נובעת מתהליכי הזדקנות האוכלוסייה ושכיחותן ההולכת וגוברת של תחלואות נלוות, כגון שבץ, גידולי מוח או בעיות אורטופדיות שונות, המאובחנות באופן היעיל ביותר על ידי סריקת MRI . ה-MRI הינו כלי חשוב ביותר, במיוחד עבור חולים צעירים להם מומלץ להימנע מחשיפה לקרינת רנטגן או סריקות CT , או חולים עם גידולי מוח. על מנת לסייע לרופאים ולמטופליהם לבדוק בקלות ובמהירות רבה, האם הם יכולים לעבור סריקת MRI   עם המכשיר המושתל בגופם, השיקה החברה כלי און ליין חדש, ה- ProMRI SystemCheck .

בנוסף לחידושים בתחום ה-MRI , סדרת הדפיברילטורים החדשה כוללת את האלגוריתם החדש – MorphMatch , המאפשר זיהוי הפרעות קצב באופן המדויק ביותר על ידי אפיון מורפולוגית הסיגנלים החשמליים מהלב. המשמעות בזיהוי מדויק יותר של הפרעות אלו, היא היכולת להפחית את מספר השוקים החשמליים הלא רצויים ואופטימיזציה של הטיפולים הניתנים מהמכשיר המושתל. שוק חשמלי הניתן על ידי המכשיר בדיוק בזמן הנכון מציל את חיי המטופל, והפחתת השוקים החשמליים הניתנים למטופל משפרת באופן ניכר את איכות חייו ואף מפחיתה את התמותה.

שיפור משמעותי נוסף בסדרת המוצרים החדשה הוא שילובו של אלגוריתם ה-CLS , שהיה קיים עד כה בסדרת קוצבי הלב של החברה. האלגוריתם נועד להתאים את קצב הלב של המטופל לדרישות הפיזיולוגיות והמטבוליות הספציפיות שלו. שילוב ה- CLS במכשירי ה-CRTD החדשים עשוי לשפר את מצבם של חולי אי ספיקת לב על ידי ההתאמה המדויקת יותר של קצבי הלב במהלך כל שעות היממה.

"סידרת המוצרים החדשה Iperia/Itrevia/Inventra   היא תוצאה של 50 שנות חדשנות, מחקר ופיתוח, שמטרתן סיוע לחולים לחזור לחיים נורמאליים במהרה", אומר וולף רונקה, סגן נשיא ביוטרוניק. "מהנדסי המחקר והפיתוח שלנו עובדים על הטכנולוגיה החדשנית ביותר בתחום הטיפול בלב, כשהם לוקחים בחשבון את צרכי החולים והרופאים". 

אודות ביוטרוניק

ביוטרוניק היא מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב. החברה הגרמנית חוגגת בימים אלה 50 שנות פעילות בלמעלה מ-100 מדינות, כשמיליוני חולי לב משתמשים בשתלים שפיתחה. בין החידושים שהשיקה החברה בשנים האחרונות: מערכת ניטור ללב מרחוק המיועדת לשימוש ביתי וקוצבי לב ודפיברילטורים, המאושרים לשימוש במהלך ביצוע בדיקות MRI .

למידע נוסף, בקרו באתר ‪www.biotronik.com

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<