הודעות אירגונים

פבל בודניה, תושב באר-שבע, עבר לאחרונה השתלת כליה מוצלחת בסורוקה

15/03/2015

 

פרופ' סולי מזרחי, אחראי מערך ההשתלות בבית החולים: "יש חשיבות לכך שההשתלה מתבצעת בסמיכות למקום המגורים, מה שמקל מאד על המושתלים ועל בני משפחתם, משפר את הזמינות והמעקב הרפואי ומביא לשיפור באיכות החיים".

 

כבית החולים היחיד בנגב לוקח על עצמו המרכז הרפואי סורוקה, כשליחות לאומית, לצמצם את הפערים בתחום הבריאות.  

 

מערך ההשתלות בסורוקה נותן מענה מקיף לצרכי המטופלים בתחום השתלות הכליה. במטופלים אלה נדרשות בדיקות הכנה מרובות, מעקב רפואי וליווי צמודים לקראת ואחרי ההשתלה, על ידי צוות רב מקצועי.

יש חשיבות לכך שההשתלה תתבצע בסמיכות למקום המגורים, מה שיקל מאד על המושתלים ועל בני משפחתם, ישפר את הזמינות והמעקב הרפואי, יביא לשיפור באיכות החיים ויתכן שגם לשיפור התפקוד לאחר ההשתלה.

 

פבל בודניה, תושב באר-שבע, מושתל הכליה הראשון לשנת 2015 בסורוקה, בן 65 נשוי + 2 ילדים ו-3 נכדים, סבל מאי ספיקת כליות ובמשך חמש השנים האחרונות עבר טיפולי דיאליזה בסורוקה.

לפני כחודש עבר בהצלחה השתלת כליה בסורוקה, ובשבוע שעבר הגיע למפגש עם צוות מערך ההשתלות בבית החולים.

פבל סיפר בהתרגשות כי הוא מודה למשפחת התורם ואמר כי בזכותם ובזכות הצוות בסורוקה הוא זכה לחיים חדשים.

 

פרופ' סולי מזרחי, מנהל המחלקה לכירורגית א' ואחראי מערך ההשתלות בסורוקה: "לאחרונה הרחבנו את מערך ההשתלות בבית החולים. ויקי סימון, משמשת כאחות ייעודית לתכנית השתלות הכליה. ההכנה להשתלה, הטיפול, הליווי והמעקב אחרי הניתוח נעשים על ידי צוות רב מקצועי לאורך זמן. את שנת 2015 פתחנו בהשתלת כליה מוצלחת מתורם מת. בתקוה להמשיך להשתיל כליות למטופלים שזקוקים לכך".

 

על רופאים, שירותים מיוחדים ומידע נוסף באתר סורוקה www.soroka.org.il

 

לפרטים נוספים:

ענבר גוטר, דוברת ; שרון אדרי, ע' דוברת ;

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<