הודעות אירגונים

מינוי חדש ברמב''ם: מנהל חדש למערך הקרדיולוגי בביה''ח

03/09/2015

 

פרופ' ליאור גפשטיין נכנס לאחרונה לתפקיד מנהל המערך הקרדיולוגי בקריה הרפואית רמב"ם, והחליף את פרופ' חיים המרמן אשר שימש בתפקיד במשך שנים רבות ופרש לגמלאות.

 

פרופ' גפשטיין סיים את לימודי תואר דוקטור לרפואה בפקולטה לרפואה על שם רות וברוך רפפורט בטכניון והמשיך לתואר דוקטור למדעים בשיטות חדשות למיפוי חשמלי של הלב. המערכת שפותחה משמשת כיום כשיטה המובילה בעולם לטיפול בהפרעות בקצב הלב באמצעות צריבה חשמלית. פרופ' גפשטיין השלים את ההתמחות בפנימית ובקרדיולוגיה ברמב״ם ולאחר מכן יצא להשתלמות בת שנתיים באלקרופיזיולוגיה בבית החולים UCSF שבסן פרנסיסקו, ארה"ב.

 

פרופ' גפשטיין השתלב כחבר סגל בפקולטה לרפואה בטכניון עם תום התמחותו וכבר מתחילת הדרך התמקד בחקר תאי לב עובריים ובמיונם לתאי לב. כיום, הוא פרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה בטכניון, עומד בראש המעבדה למחקר אלקטרופיזיולוגי ושיחזור תפקודי של הלב ע"ש משפחת סוניס בפקולטה לרפואה של הטכניון וכן משמש כקרדיולוג ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה בבית החולים רמב"ם.

 

מחקריו של פרופ' גפשטיין מתמקדים בתחומים של אלקטרופיזיולוגיה של הלב, חקר מחלות גנטיות של הלב ושימוש בטכנולוגיות של תאי גזע, הנדסת רקמות, והנדסה גנטית לשם פיתוח שיטות טיפול חדשניות במחלות לב. מעבדתו של פרופ' גפשטיין הייתה מהחלוצות בתחום פיתוח שיטות התמיינות של תאי גזע ליצירת רקמת לב אנושית במעבדה. 

מאמריו פורסמו בעיתונות המובילה במחקר רפואי ומצוטטים בהרחבה. על תרומתו לקרדיולוגיה, זכה פרופ' גפשטיין במספר פרסים יוקרתיים ביניהם פרסים מטעם האגודה האמריקאית לקרדיולוגיה, האגודה הקרדיולוגית האירופאית, האיגוד קרדיולוגי הישראלי ועוד. לאחרונה נבחר פרופ' גפשטיין לאקדמיה הלאומית הצעירה למדעים.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<