חדשות

עדויות נוספות תומכות ב-Ticagrelor בלבד בחולים עם תסמונת כלילית חדה לאחר התערבות כלילית מילעורית (מתוך כנס ה-WCC/ACC)

02/04/2020

 

מחקר שני הדגים תועלת להפסקת טיפול באספירין שלושה חודשים לאחר הכנסת תומכנים והמשך עם טיפול מונותרפי ב- Ticagrelor(ברילנטה). ממצאי מחקר TICO (Ticagrelor with or without Aspirin in Acute Coronary Syndrome After PCI), שפורסמו במהלך כנס וירטואלי מטעם ה-ACC/WCC, עולים בקנה אחד עם תוצאות מחקר TWILIGHT שפורסמו בשנה שעברה.

 

מחקר TICO כלל 38 מרכזים בדרום קוריאה, עם סך כולל של 3,056 משתתפים עם תסמונת כלילית חדה (גיל ממוצע של 61 שנים) לאחר התערבות כלילית מילעורית והכנסת תומכן מצופה סירולימוס עטוף פולימר. כל החולים קיבלו טיפול ב- Ticagrelor עם אספירין למשך שלושה חודשים ולאחר מכן חולקו באקראי להמשך טיפול עם Ticagrelor ואספירין, או Ticagrelor בלבד.

 

התוצא העיקרי של המחקר היה סך תועלת קלינית שכלל משלב תמותה, אוטם לבבי, אירוע מוחי, תרומבוזיס של התומכן, רה-וסקולריזציה, או דימום מג'ורי לאחר 12 חודשים. תוצא זה תועד ב-3.9% מהחולים בקבוצת הטיפול ב- Ticagrelor בלבד, בהשוואה ל-5.9% מהמטופלים במשלב Ticagrelor עם אספירין (יחס סיכון של 0.66, p=0.01).

 

העקומות נפרדו בשלב מוקדם עם הבדל בולט בשיעור האירועים לאחר שלושה חודשים מההקצאה האקראית. בנקודה זו, שיעורי התוצא המשולב עמדו על 1.4% בקבוצת הטיפול ב- Ticagrelor בלבד, לעומת 3.5% בקבוצת הטיפול המשולב (יחס סיכון של 0.41, P=0.001).

 

התועלת נבעה מירידה בסיכון לדימום מג'ורי בקבוצת הטיפול ב- Ticagrelor בלבד. לאחר שנה אחת, שיעורי דימום מג'ורי עמדו על 1.7% בקבוצת הטיפול המונותרפי, בהשוואה ל-3% בקבוצת הטיפול המשולב (יחס סיכון של 0.56, p=0.02).

 

החוקרים לא זיהו הבדלים באירועים איסכמיים בין הקבוצות. שיעורי תמותה/אוטם לבבי/אירוע מוחי/תרומבוזיס של התומכן/רה-וסקולריזציה לאחר שנה אחת עמדו על 2.3% בקבוצת הטיפול ב- Ticagrelor בלבד, בהשוואה ל-3.4% בקבוצת הטיפול ב- Ticagrelor עם אספירין (p=0.09).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מספקים עדויות נוספות בנוגע לטיפול מונותרפי במעכבי P2Y12 חדשים ופוטנטיים יותר.

 

מתוך כנס ה-WCC/ACC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני