חדשות

לטיפול ב-Evolocumab אין השפעה שלילית על התפקוד הקוגניטיבי של המטופלים (J Am Coll Cardiol)

09/05/2020

 

טיפול ב- Evolocumab(רפאטה) עשוי להביא להפחתה דרמטית של רמות כולסטרול בדם ומניתוח חדש של נתונים עולה כי התרופה אינה משפיעה לרעה על התפקוד הקוגניטיבי של המטופלים. החוקרים מדווחים כי היו ברשותם תוצאות הערכה עצמית של התפקוד הקוגניטיבי מלמעלה מ-22,000 משתתפים שלקחו חלק במחקר FOURIER להערכת Evolocumab ומהנתונים עולה כי לתרופה ולהפחתת רמות LDL לא הייתה השפעה שלילית על הבריאות הנפשית.

 

החוקרים מדווחים כי בקרב מטופלים ב- Evolocumab, כמו גם אלו בהם תועדו ערכי LDL נמוכים מאוד לאחר 4 שבועות, התפקוד הקוגניטיבי היה דומה לאלו שקיבלו פלסבו ואלו בהם ערכי LDL בתום ההתערבות היו גבוהים יותר.  בסה"כ, שיעור החולים שדיווחו על הידרדרות קוגניטיבי היה כמעט דומה בקרב 11,363 החולים שנותרו תחת טיפול ב-Evolocumab (3.7%) וב-11,292 החולים בקבוצת הפלסבו (3.6%). ב-2,338 החולים בהם תועדו ערכי LDL מתחת ל-20 מ"ג/ד"ל תועד שיעור הידרדרות קוגניטיבית של 3.8%, בהשוואה לשיעור של 4.5% בקרב 3,613 החולים עם ערכי LDL של 100 מ"ג/ד"ל ומעלה לאחר ארבעה שבועות.

 

לדברי החוקרים, הממצאים מצטרפים לנתונים קודמים שתמכו בבטיחות הקוגניטיבית של Evolocumab מתת-מחקר הרבה יותר קטן של FOURIER, מחקר EBBINGHAUS , אשר כלל בדיקות אינטנסיביות יותר. בנוסף, גם מחקר להערכת מעכב PCSK-9 אחר, Alirocumab, לעומת סטטינים, תמך בבטיחות הנוירו-קוגניטיבית של הטיפול התרופתי.

 

ממצאי המחקר תומכים בבטיחות הנוירו-קוגניטיבית של הפחתה אינטנסיבית של ערכי LDL עם Evolocumab, לצד הפחתת הסיכון להישנות אירועים קרדיווסקולאריים בחולים בסיכון גבוה ומציעים כי ניתן לקבוע כיעד בטוח הפחתת LDL לערכים נמוכים מאוד בחולים בסיכון גבוה.

 

J Am Coll Cardiol. 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<