חדשות

הנחיות חדשות מטעם ה-ACC/AHA תומכות בגישה פחות פולשנית לטיפול במחלת מסתם לב (Circulation)

06/01/2021

 

בעדכון האחרון מטעם ה-ACC/AHA (American College of Cardiology/American Heart Association) בנושא הטיפול בחולים עם מחלת מסתם לב מדגישים המומחים את חשיבות גישה פחות פולשנית לטיפול בחולים אלו. ההנחיות העדכניות ממליצות כעת על פרוצדורת TAVI (Transcatheter Aortic Valve Implantation) על-פני ניתוח בחולים מבוגרים, תיקון מקצה לקצה בצנתור של מסתם מיטראלי בחולים בסיכון גבוה לניתוח והפניה של חולים מורכבים למרכזי מומחים.

 

ההנחיות החדשות כוללות מגוון רחב של שינויים בהשוואה להנחיות קודמות.

 

אחד השינויים המרכזיים נוגע להשתלת מסתם בצנתור, במקום התערבות ניתוחית, המומלצת כעת למספר גדול של חולים. מדובר בשינוי גדול שכן בעבר, חולים הופנו לניתוח להשתלת מסתם תותב, אך כעת, חולים רבים יכולים לקבל טיפול בגישה לא-ניתוחית ולהישאר באשפוז למשך לילה אחד, או לעיתים אף להשתחרר לביתם באותו יום.

 

ההנחיות החדשות ממליצות גם על גישה בצנתור על-פני גישה ניתוחית לתיקון או החלפת מסתם מיטראלי בחולים שאינם מועמדים להתערבות ניתוחית.

 

המומחים ממשיכים להמליץ על ניתוח לתיקון מסתם מיטראלי מאחר וידוע כי לתיקון ניתוחי תוצאות מצוינות בטווח הארוך. עם זאת, בחולים בסיכון גבוה ישנה כעת האפשרות לתיקון בצנתור או תיקון קצה לקצה של המסתם.

 

שינוי נוסף נוגע להמלצה כי חולים מורכבים יעברו את הפרוצדורה במרכזים מנוסים, עם נפח חולים גדול, בעוד שחולים פשוטים יטופלו במרכזי הראשוניים.

 

לחולים עם מחלת מסתם לב יש אפשרויות בחירה רבות והם נדרשים לקבל החלטה מושכלת אודות שימוש במסתם מכאני לעומת מסתם ביולוגי, או לעבור פרוצדורה ניתוחית לעומת התערבות המבוססת על צנתור. חולים אחרים, בקצוות הגיל או דרגות הסיכון, יעדיפו בבירור גישה אחת על-פני השנייה.

 

ההנחיות העדכניות מהוות מסמך מקיף אשר צפוי לשמש כמסגרת העבודה לניהול וטיפול בחולים עם מחלות מסתם לב.

 

Circulation. Published online December 17, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<