חדשות

מסמך חדש מטעם ה-ACC תומך בשחרור חולים באותו יום לאחר התערבות כלילית מילעורית (J Am Coll Cardiol)

11/01/2021

 

במסמך חדש מטעם ה-American College of Cardiology מספקים המומחים הנחיה מעשית לשחרור חולים באותו יום לאחר התערבות כלילית מילעורית (Percutaneous Coronary Intervention). מהאיגוד נמסר כי היה עניין רב בהתחלת יישום תכניות אלו והם סברו כי מדובר בנושא אידיאלי אשר יסייע לתכניות המעוניינות לשלב זאת וכעת מספקים מעין מפת דרכים כיצד לבצע זאת.

 

למרות שהמסמך סוקר את העדויות התומכות בשחרור החולים לביתם באותם יום באופן דומה להנחיות, הדגש הוא על יישום. המומחים כוללים רשימה של שיקולים ספציפיים למטופל וספציפיים למערכת, לצד הגדרות מרכזיות וסדרת תרחישים קליניים המעידים על הרציונל לשחרור חולים באותו יום או לאחר השגחה למשך הלילה.

 

הרשימה המוצעת עשויה לשמש לכל חולה הפונה להתערבות כלילית מילעורית אלקטיבית או למקרים אד הוק ישירות מחדר הצנתורים. ההמלצות אינן תקפות לחולים הפונים בתמונה של אוטם לבבי, אך עשויים לשמש כפרוצדורות המבוצעות בשלבים לאחר ההתערבות הכלילית.

 

כאשר מחליטים על התחלת תכנית שחרור באותו-יום לאחר התערבות כלילית מילעורית, הבסיס של התכנית נשען על עיקרון 3P (Patient, Procedure, Program). המשמעות היא כי יש לבחור בחולה המתאים (Patient), המוכן להשתחרר לביתו באותו לילה, עם תמיכה מסוימת בביתו במקרה של סיבוכים. חשוב כי הפרוצדורה (Procedure) תעבור ללא סיבוכים עם התאוששות שגרתית וחזרה למצב הנפשי הבסיסי. לבסוף, כל אלו חייבים להתקיים בנוכחות תכנית ייעודים (Program).

 

במאמר מציינים הכותבים כי על רופאים המעוניינים ליישם תכנית זו להיפגש עם אנשי המנהלה ולהציג להם את הנתונים אודות ישימות ובטיחות שחרור חולים לביתם באותו יום לאחר התערבות כלילית מילעורית ולהעביר לאנשי הצוות את חשיבות המעבר על רשימת המרכיבים המומלצת.

 

יישום התכנית דורש השתתפות של האחיות וחברי צוות אחרים, העשויים להיות אחראיים על הדרכת החולים דוגמת סיבוכים באתר הדיקור והבטחה כי החולים יקבלו את המידע הרלבנטי בעת השחרור, מנת העמסה של מעכב P2Y12 ומרשמים מתאימים.

 

במידה ובוחרים להשגיח על החולה במשך 6 שעות בלבד, חייבים לוודא כי החולה נוטל את כל התרופות המומלצות למניעה וכי הושלמה הפניה לתכנית שיקום לב.

 

J Am Coll Cardiol. Published online January 7, 2021

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<