חדשות

זריקה תת-עורית יחידה מובילה לעיכוב מהיר ויעיל של טסיות בחולים עם אוטם לבבי (EuroIntervention)

28/05/2021

 

מנה תת-עורית של דור-שני של מעכב גליקופרוטאין IIb/IIIa, RUC-4, הוביל לעיכוב טסיות מהיר ותלוי-מינון בחולים עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST שעברו הכנסת תומכן במחקר CEL-02, שתוצאותיו הוצגו בכנס ה-EuroPCR ופורסמו במקביל בכתב העת EuroIntervention.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי RUC-4 נועד לשמש בידי צוותי רפואה הפוגשים ראשונים חולה עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST. מטרת המחקר בשלב 2A הייתה לבחון את הפרופיל הפרמקודינאמי, הפרמקוקינטי וסבילות של RUC-4 בחולים עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST שעברו התערבות כלילית מילעורית ראשונית.

 

מדגם המחקר כלל 27 חולים עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST, אשר קיבלו זריקה תת-עורית מתוקנת למשקל של RUC-4 לפני התערבות כלילית מילעורית ראשונית במינונים עולים של 0.075 מ"ג/ק"ג, 0.090 מ"ג/ק"ג, ו-0.110 מ"ג/ק"ג. החולים קיבלו טיפול סטנדרטי באמבולנס, אשר כלל אספירין (93%), Ticagrelor (93%) והפרין (96%).

 

גיל המשתתפים הממוצע עמד על 62 שנים, כרבע מהמשתתפים היו נשים. נתונים פרמקודינאמיים היו זמינים עבור 24 חולים.

 

התוצא העיקרי של עיכוב של לפחות 77% של תעלת Iso-TRAP, המקביל לעיכוב של 80% של מעבר אור בגירוי של אדנוזין דיפוספט בתוך 15 דקות – הושג בשלושה מבין שמונה חולים במינון הנמוך ביותר ובשבעה מבין שמונה חולים במינון הביניים ובמינון הגבוה ביותר.

 

מתן מנה חד-פעמית של RUC-4 הובילה לעיכוב טסיות מהיר, פוטנטי ותלוי-מינון בחולים עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST אשר הופנו להתערבות כלילית מילעורית ראשונית. לאור זאת, מדובר בגישת טיפול מבטיחה לעיכוב טסיות לפני הגעה לבית חולים בחולים עם אוטם לבבי עם עליות מקטע ST ויש מקום להשלים מחקרים נוספים בנושא.

 

EuroIntervention. Published online May 18, 2021

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<