חדשות

לראשונה בקרדיולוגיה פולשנית בשמיר: תיקון חדשני לסגירת פגם לבבי מולד- מניעת שבץ חוזר במטופלת צעירה אשר אלרגית לניקל.

19/07/2021

בת 46 אושפזה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לפני מספר חודשים בשל שבץ מוחי. בבירור מקיף שעברה הסתבר כי קיים פגם מולד במחיצה הבין עלייתית בליבה. מצב זה יכול להביא לנדידת קרישים למח. לאחר דיון עם מומחים מתחומים שונים, הוחלט על סגירת הפגם בצנתור- פעולה אשר מבוצעת בהצלחה מזה מספר שנים במרכזנו.
אך בשלב זה, המטופלת דווחה על רגישות (אלרגיה) לניקל שהוא החומר אשר ממנו עשוי האמצעי אשר משמש לסגירה.

לאחר בדיקה ייעודית אשר הוכיחה כי המטופלת אכן רגישה לחומר זה, לא ניתן היה להמשיך בפעולה עם הציוד הסטנדרטי- מעיין מטריה מתכתית אשר אוטמת את הפגם. למזלה של המטופלת, פותחה לאחרונה טכנולוגיה צנתורית לסגירת המום המולד באמצעות תפרים ללא שימוש בניקל. פעולה זו המבוצעת ללא הרדמה בוצעה היום לראשונה במוסדנו וזוהי אחת מהפעולות הראשונות בישראל.

את הפעולה החדשנית הוביל דר' איליה ליטובצ'יק, מצנתר בכיר ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית ולו סייעו פרופ' סער מנחה, מנהל היחידה  ודר' ג'ים תומפסון- מצנתר בכיר ופרוקטור מטעם חברת Nobles וצוות מטעם חברת מדטכניקה אשר מייצגים את החברה בארץ.
פרופ' מנחה מסר כי: "אנו בשמיר אסף הרופא  שמחים להמשיך ולהוביל בהטמעת טכנולוגיות חדשות לטיפול בחולים ובעיקר כי נמצא פתרון ארוך טווח למניעת שבץ למטופלת הצעירה."

בתמונה: המצנטרים בפעולה.
קרדיט לתמונה: דוברות שמי.ר

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<