חדשות

ע''פ תת אנליזה ממחקר ה-A1chieve טיפול באינסולין דו-פאזי אספרט 30 בחולי סוכרת סוג 2 משפר איזון גליקמי ואיכות חיים בכל קבוצות הגילאים (Diabetes Ther )

31/07/2013

 מאת מערכת אי-מד

ע"פ מחקר חדש מה-Diabetes Ther 

השימוש באינסולין דו-פאזי אספרט 30 (נובומיקס) בחולי סוכרת סוג 2 קשור לשיפור באיזון הגליקמי, איכות החיים ובירידה כללית בהיפוגליקמיות.

החוקרים מסבירים ברקע שטיפול אפקטיבי בסוכרת סוג 2 מחייב איזון גליקמי לאורך שנים רבות, דבר שעשוי להיות מאתגר באוכלוסיה קשישה. בתת אנליזה זו של מחקר ה-A1chieve ביקשו החוקרים להעריך את האפקטיביות של איסולין אספרט 30 ב-3 קבוצות גיל שונות (40 > , 40-65 , >65 ) של חולי סוכרת סוג 2עם וללא נסיון טיפולי קודם באינסולין.

מחקר ה-A1chieve היה מחקר בינלאומי, רב מרכזי, פרוספקטיבי, פתוח תווית, לא התערבותי לאורך 24 שבועות שבו נכללו חולי סוכרת סוג 2אשר טופלו בתרופות נגד סוכרת לפנ התחלת המחקר, או הועברו לטיפול באינסולין דו-פאזי אספרט 30, אינסולין דטמיר (לבמיר) או אינסולין אספרט (כטיפול יחיד או במשולב) במגרת טיפול קליני רוטיני.

בסה"כ נאסף במחקר מידע על כ-40,000 משתתפים. נמצא שבכל קבוצות המשתתפים, שיעור אלו שחוו היפוגליקמיות מכל סוג, היפוגליקמיות מג'וריות או ליליות היה נמוך באופן מובהק מזה שהיה לפני המחקר, למעט בקבוצת המטופלים שהייתה ללא נסיון טיפולי קודם באינסולין. בקבוצה זו , הייתה עלייה מובהקת בהיפוגליקמיות מסוג כלשהוא בקבוצת הגיל מעל גיל 65 , אך לא היה שינוי באירועי ההיפוגליקמיות מכל סוג בקבוצת הגיל 40-65 , וכן גם בהיפוגליקמיות המג'וריות בקבוצת הגיל של מתחת ל-40 ,  ובהיפוגליקמיות הליליות בקבוצת הגיל של מעל 65. (כאמור כל הנ"ל לגבי קבוצת המטופלים ללא נסיון קודם באינסולין).  

במקביל, נרשם שיפור מובהק לאחר 24 שבועות בהשוואה למצב הבסיסי, הן בקרב המטופלים עם /ללא נסיון קודם עם אינסולין ברמות המוגלובין A1C (ירידה של בין 1.8%- 2.4% -) , ברמות הסוכר בצום ירידה בין 54 - מ"ג/ד"ל ל-73 - מ"ג/ד"ל) , וברמות הסוכר שלאחר הארוחה (בין 72-מ"ג/ד"ל ל-113 - מ"ג/ד"ל).

בנוסף נרשם גם שיפור ברמת החיים הקשורה לבריאות (HRQoL ) . בסה"כ דווח על 16 תופעות לוואי רציניות הקשורות לטיפול התרופתי.

החוקרים מסכמים כי טיפול באינסולין דו-פאזי אספרט 30 השיג לאחר 24 שבועות שיפור גליקמי ושיפור באיכות החיים הבריאותית בכל קבוצות הגיל ללא תלות בנסיון / אי נסיון קודם עם אינסולין. כמו כן הם מציינים כי בסה"כ נמצאה ירידה במקרי היפוגליקמיות. הם מסכמים כי הסבילות והאפקטיביות של אינסולין דו פאזי אספרט 30 עשויה להועיל בכל קבוצות הגיל.

Diabetes Ther. 2013 Jul 17

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<