חדשות

שרת הבריאות : רק הגבלת הרפואה הפרטית יכולה להוביל לעצירת העלייה בעלות ביטחי הבריאות הפרטיים, המתנגדים: ההגבלות יובילו לתורי ענק ורפואה שחורה

23/11/2014

מאת  מערכת אי-מד

בהמשך לנתונים המצביעים על עליה בהוצאות על ביטוחי בריאות פרטיים בשנת 2013, מתייחסת שרת הבריאות ח"כ יעל גרמן לכך ומפרסמת את ההודעה הבאה:

 "שוב אנו רואים עליה תלולה וחסרת הצדקה בהוצאות משקי הבית על ביטוחי הבריאות. הוצאה זו קשורה קשר הדוק לעליה בניתוחים במגזר הפרטי ומזינה אותה. 

 

רק טיפול משולב במסגרתו נגביל את העלייה בניתוחים פרטיים ונעביר רפורמה בביטוחי הבריאות תביא להורדת יוקר הבריאות של המשפחות במדינה ועמה להורדת יוקר המחיה. 

חשוב ביותר להעביר את חוק ההסדרים ועמו את הגבלת הגידול הלא מרוסן של השימוש בביטוחים פרטיים ובניתוחים פרטיים". 

 

·         ההוצאה של משקי הבית על שב"ן וביטוחי בריאות פרטיים עלתה בשנת 2013 בכ-8.5% זאת לעומת  גידול של 4.0% בשאר הסעיפים בתחום הבריאות.

·         ההוצאה למשק בית עלתה ב-21.5 ש"ח לחודש ו- 258 ש"ח לשנה.

·         ברמה הלאומית המשמעות היא גידול של כ-800 מיליון ש"ח בהוצאה על ביטוחי בריאות בשנת 2013

·         אחוז ההוצאה על ביטוחי בריאות עבר לראשונה את רף 2% מכלל ההוצאות של משקי הבית ועלה ל-35.8% מההוצאות על בריאות (לעומת 34.6% בשנת 2012).

רכיב ההוצאה על ביטוחי בריאות הינו הגבוה ביותר בהוצאות משקי הבית על בריאות."

כפי שכבר דווח קיימת התנגדות לתכנית להגביל את פעילות הרפואה הפרטית מצד קבוצות שונות. בדהמרקר מדווח על כנס חירום שהתקיים בשבוע שעבר והחלטה להקים ועד פעולה שיילחם ברפורמה. לטענת המתנגדים, הרפורמה  תגרום ל"תורי ענק למטופלים אשר עלולים להחזיר את הרפואה השחורה לישראל". בין המתנגדים נכללים גם פרופ' מוטי גוטמן יו"ר איגוד הכירורגים, אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית ועוד. 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<