חדשות

טיפול ב-Andexxa מסייע בעצירות דימום בפצועי טראומה תחת טיפול בנוגדי-קרישה פומיים ישירים (מתוך כנס ה-ACEP)

02/11/2019

 

במרבית החולים תחת טיפול בנוגדי-קרישה פומיים ישירים (Direct Oral Coagulation, או DOAC) עם אירועי דמם משנית לטראומה צפויה בקרת דימום בתוך 12 שעות כאשר הם מטופלים ב- Andexxa (Andexanet Alfa), כך עולה מתוצאות מחקר חדש, שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Emergency Physicians.

 

בתת-מחקר של מחקר ANNEXA-4 נכללו 70 חולים (גיל חציוני של 81 שנים, 47% גברים), מהם 87% נטלו Apixaban או Rivaroxaban למניעת קרישי דם העלולים להוביל לאירוע מוחי משנית לפרפור פרוזדורים.

 

מבין 70 חולים שחוו דימום תוך-גולגולתי משנית לחבלה, ב-58 חולים (83.9%) תועד המוסטאזיס מצוין או טוב בתוך 12 שעות ממתן Andexxa.

 

החוקרים מדווחים כי הטיפול ב- Andexxa הפחית את הפעילות כנגד פקטור Xa בהיקף של 94.3% בקרב חולים תחת Apixaban והפחית את הפעילות כנגד פקטור Xa בהיקף 91.8% בחולים תחת טיפול ב-Rivaroxaban.

 

החוקרים הסבירו כי חולים תחת תרופות הפועלות כנגד פקטור Xa עשויים להיות בסכנת חיים משנית לדימום מג'ורי, במידה ולא יהיה תכשיר הסותר את פעילות נוגדי הקרישה. Andexxa הינו תכשיר ספציפי הפועל כפתיון לפקטור Xa וקושר מולקולות המכוונות לפקטור Xa.

 

מתוך כנס ה-ACEP

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<