חדשות

הנחיות חדשות מטעם ה-CDC בנוגע לחיסון כנגד COVID-19 של חולים עם מחלות רפואיות שונות (מתוך הודעת ה-CDC)

30/12/2020

 

ה-CDC פרסם הנחיות עדכניות עבור חולים עם מחלות רפואיות שונות השוקלים לקבל את החיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

מבוגרים בכל גיל עם מחלות רפואיות שונות מצויים בסיכון מוגבר לתחלואה חמורה עקב הנגיף. ניתן לתת חיסונים המבוססים על רנ"א שליח כנגד נגיף הקורונה לחולים עם מחלות רפואיות שונות בתנאי שהם לא פיתחו תגובה אלרגית חמורה לאחד ממרכיבי החיסון.

 

ההנחיות החדשות מטעם ה-CDC כוללות מידע ספציפי עבור נשאי HIV, חולים עם מערכת חיסון חלשה ומחלות אוטואימוניות דוגמת תסמונת גיליאן ברה ושיתוק על-שם בל, השוקלים לקבל את החיסון.

 

נשאי HIV וחולים עם מערכת חיסון מוחלשת יכולים לקבל את החיסון כנגד נגיף הקורונה. עם זאת, עליהם להיות מודעים לנתונים המוגבלים אודות בטיחות החיסון במצבים אלו.אין מידע זמין אודות בטיחות החיסונים עבור חולים עם מערכת חיסון מוחלשת. נשאי HIV נכללו במחקרים, אך נתוני בטיחות ספציפיים לקבוצה זו עדיין אינם זמינים בשלב זה.

 

מקרים של שיתוק על-שם בל דווחו בקרב מטופלים אשר קיבלו את החיסונים של חברת פייזר ומודרנה במחקרים קליניים. עם זאת, לפי ההנחיות החדשות מטעם ה-CDC, מנהל המזון והתרופות האמריקאי אינו סבור כי אירועים אלו הופיעו בשכיחות גבוהה מהצפוי באוכלוסיה הכללית ולא נקבע כי המקרים הללו נבעו מהחיסון. לאור זאת, חולים עם היסטוריה של שיתוק על-שם בל יכולים לקבל את החיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

חוקרים קבעו כי החיסון בטוח לשימוש במטופלים עם היסטוריה של תסמונת גיליאן ברה, הפרעה אוטואימונית נדירה בה מערכת הגוף של האדם תוקפת את העצבים בנקודת היציאה מחוט השדרה. עד כה, לא דווח על מקרים של תסמונת גיליאן ברה לאחר החיסונים המאושרים לשימוש כנגד נגיף הקורונה.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<