חדשות

מחקר של שירותי בריאות כללית וחברת מקריוקיור : טיפול בקיוראקסל (CureXcell) משיג שיעורי ריפוי פצעים מרשימים במיוחד

29/05/2012

ממצאי מחקר חדש שערכה הכללית בשיתוף 'מקרוקיור' הוצגו היום לראשונה בכנס הישראלי ה-2 לטיפול בפצעים:  טיפול חדשני הוכיח יעילות של למעלה מ-70% בריפוי ובסגירת פצעים שאינם נרפאים .
דר' ניקי ליברמן, ראש אגף רפואה חטיבת הקהילה,  בשירותי בריאות כללית (בתמונה):

"לאור התוצאות המעודדות כללית נערכת למחקר המשך שיבחן את יעילות הטיפול כאשר ניתן בשלב מוקדם, לפני שהפצע הופך לכרוני. הכללית תפעל לאיתור מוקדם וטיפול בחולים המצויים בקבוצות סיכון. אחיות מומחיות ברפואת פצע יערכו ביקורים במרפאות ראשונית ובבתיהם של החולים"

 

פרסום ראשון בישראל לממצאיו של מחקר חדש שערכו 'שרותי בריאות כללית' וחברת הביוטכנולוגיה 'מקרוקיור' בקרב חולים הסובלים מפצעים קשיי ריפוי: 72% מהכיבים הסוכרתיים ו-81% מהפצעים שמקורם באי ספיקה ורידית, שטופלו בתאי דם לבנים משופעלים (פעילים), נרפאו כליל. מתוצאות המחקר, שנמשך כשנתיים, עולה כי, בממוצע, 50% מהפצעים נרפאו בפרק זמן של 12 שבועות. מדובר בשיעורי ההצלחה גבוהים משמעותית מהמדווח עד כה בספרות הרפואית.

 

המחקר בחן את יעילות ובטיחות הטיפול בתרחיף תאי דם לבנים, קיוראקסל ((CureXcell®, המאיץ החלמה מפצעים קשיי ריפוי ומבוסס על שיקום יכולת הריפוי של הגוף. במחקר השתתפו 131 מטופלים שאובחנו וטופלו ב-7 מרפאות של שירותי בריאות כללית ברחבי הארץ. המרפאות הוכשרו כמרכזים ייעודיים לטיפול בחולים הסובלים מפצעים קשיי ריפוי. גילם הממוצע של המטופלים היה 64.7 שנים. המטופלים סבלו מכיבים סוכרתיים, פצעים על רקע של אי ספיקה ורידית, פצעי לחץ ופצעים פוסט-ניתוחיים. 28% מהנחקרים היו נשים היתר גברים, 36% סבלו מהשמנת יתר ו-34% היו מעשנים.

 

לדברי דר' ניקי ליברמן, ראש אגף רפואה חטיבת הקהילה, בשירותי בריאות כללית, שהציג היום  (29.5) את ממצאי המחקר בכנס הישראלי ה-2 לטיפול בפצעים, שנערך בלאונרדו סיטי טאוור ברמת גן: "פצעים שאינם נרפאים שכיחים בקרב חולים במחלות סוכרת וכלי דם ומהווים גורם סיכון לסיבוכים ולתמותה באוכלוסיה מבוגרת. הטיפול בקיוראקסל, מציע ריפוי בגישה שונה שהוכיחה שיעורי הצלחה גבוהים, המבוססת על תגבור יכולתו של הגוף לרפא את עצמו". ד"ר ליברמן הוסיף, כי "לאור התוצאות המעודדות הוחלט כי פעילותם של המרכזים שהקימה הכללית תורחב, וכי הכללית תפעל לאיתור מוקדם וטיפול בחולים המצויים בקבוצות סיכון. אחיות מומחיות ברפואת פצע יערכו ביקורים במרפאות ראשונית ובבתיהם של החולים. בנוסף, בכללית נערכים למחקר המשך שיבחן את יעילות הטיפול כאשר הוא ניתן בשלב מוקדם, לפני שהפצע הופך לכרוני". 

  

דר' מיטש שירוון, מנכ"ל מקרוקיור  "בהתבסס על הטיפול בכ-5000 חולים שסבלו מפצעים קשיי ריפוי ותוצאות חיוביות במחקרים רפואיים שנערכו בישראל, מקרוקיור פועלת כיום לקבלת אישור ה– FDA לשיווק הטכנולוגיה בצפון אמריקה ובאירופה".


קיוראקסל  (
,(CureXcell® הוא טיפול ביולוגי המבוסס על "תערובת"  של תאי דם לבנים משופעלים, המחליפים את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף שכשל. תאי הדם הלבנים משמידים חיידקים, מנקים את הפצע ממזהמים ומאיצים שגשוג של תאים בריאים וסגירת הפצע עד להחלמתו המלאה. תרחיף תאי הדם הלבנים, מופק מתרומות דם של תורמים צעירים ובריאים. הטיפול ניתן פעם בחודש ומותאם אישית לכל חולה.

 

הטיפול הוכח במחקרים רפואיים כמציל חיים במצבים של זיהומים חריפים בעצם החזה (סטרנום) לאחר ניתוחי לב. תודות לטכנולוגיה נמנעו בישראל מקרים רבים של קטיעות גפיים בחולים סוכרתיים. הטיפול נכלל בסל בריאות 2011 וזכאים לקבלו במרפאות פצע בכל קופות החולים חולי סוכרת, חולים במחלות לב וכלי דם, מנותחים שחתכי הניתוח אינם נרפאים והסובלים מפצעי לחץ. 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני