חדשות

המכון הביולוגי בנס ציונה צפוי להכריז בימים הקרובים על השלמת פיתוח כנגד וירוס הקורונה (הארץ)

11/03/2020

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח ב"הארץ" המכון הביולוגי בנס ציונה יכריז ככל הנראה בימים הקרובים כי השלים פיתוח של חיסון לנגיף הקורונה. מהדיווח עולה שלאחרונה נרשמה פריצת דרך משמעותיות בתהליך הפיתוח והבנת המנגנון הביולוגי של הנגיף.

תהליך פיתוח בימי שגרה דורש בדיקות ומחקרים שאמורים להימשך חודשים רבים ויותר לפני מתן האישור, אך ייתכן שלאור העובדה שהתפשטות הקורונה הוכרזה כבר ע''י ה-'WHO כמגיפה שתהליכי האישור יזורזו.
 
במסגרת תהליך הפיתוח, כפי שדווח ב-ynet, הגיעו לארץ מס' משלוחים של נגיף הקורונה מיפן, איטליה ומדינות נוספות ואלו הועברו למכון הביולוגי בנס ציונה לצורך הפיתוח.  כבר ב-7/12/20 פורסם באופן גלוי הרצף הגנטי של הנגיף ע"י סין במטרה לאפשר למוסדות מחקר וחברות תרופות לחקור ולפתח טיפולים וחיסונים ללא צורך בדגימות.
 
עד  כה הודיעה כבר חברת ביוטכנולוגיה אמריקאית , חברת מודרנה על השלמת פיתוח נגד הנגיף וניסוי קליני אמור להתחיל בחודש אפריל הקרוב.
 
 
הערת המערכת: נזכיר כי היה פירסום קודם על כך שמכון המחקר מיגל הודיע כי הוא קרוב להשלמת פיתוח חיסון כנגד נגיף הקורונה, לאחר שהשלים פיתוח כנגד נגיף הקורונה בעופות ומבצע כעת את ההתאמות לחיסון האנושי.
 
 
 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני