חדשות

מפיצי על אחראיים להמשך הפצת מגפת הקורונה (Science )

05/10/2020

 

מספר קטן של חולים שנדבקו בנגיף הקורונה מהווים את הגורם העיקרי להמשך התפשטות הנגיף, כך עולה מחקירה אפידמיולוגית מאסיבית שנערכה בהודו ותוצאותיה פורסמו בכתב העת Science. מהנתונים עולה כי 8% מהחולים שנבדקו בנגיף היו אחראים לכ-60% מהזיהומים החדשים. מנגד, 71% מאלו שנדבקו בנגיף לא הדביקו אדם נוסף.

 

אירועי הפצת על הם הכלל ולא היוצא מהכלל כאשר בוחנים את התפשטות נגיף הקורונה, הן בהודו והן באזורים אחרים.

 

החוקרים מארצות הברית ערכו את המחקר בשיתוף עם רשויות בריאות הציבור בשני אזורים בהודו. הם בחנו את הנתונים אודות 575,071 תושבים שנחשפו ל-84,965 מקרים מאומתים של COVID-19.

 

המחקר אישר כי ילדים ומבוגרים צעירים היו הגורמים העיקריים שהפיצו את הנגיף וכי הם נטו בעיקר להפיץ את הנגיף לאחרים בגילם.

 

החוקרים ציינו כי חשיבות ילדים בהפצת הנגיף היה מוטל בספק מתחילת המגפה. מבוגרים צעירים מהווים כשליש ממקרי COVID-19. הם כותבים כי ילדים מהווים מוליכים טובים מאוד בתנאים אלו, סוגיה אשר לא הוכחה באופן חד-משמעי במחקרים קודמים. מהנתונים עולה כי מקרים מדווחים ומקרי תמותה במבוגרים צעירים היו נפוצים יותר מכפי שתוארו במחקרים במדינות בעלות הכנסה גבוהה.

 

החוקרים מוסיפים כי מקרי תמותה עקב COVID-19 בהודו אירעו בממוצע, 6 ימים לאחר האשפוז, זאת בהשוואה למרווח זמן של 13 ימים בארצות הברית. מקרי התמותה בהודו כללו בעיקר חולים בגילאי 50-64 שנים, בהשוואה לחולים לאחר גיל 60 שנים בארצות הברית.

 

Science  2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<