חדשות

לראשונה מרפאה רב-תחומית למעקב אחר ילדים המחלימים מקורונה נפתחה במרכז שניידר לרפואת ילדים.

21/10/2020

 
המחלה שגורם וירוס הקורונה (COVID-19) בילדים היא לרוב קלה והנדבקים בוירוס יכולים להיות נטולי תסמינים לחלוטין או לסבול מחום, נזלת או דלקת ריאות. אולם בשל הדיווחים המצטברים בנוגע למגוון רחב של תסמינים מהם סובלים מטופלים שהחלימו מקורונה, נוצר הצורך לתת מענה רב-מקצועי שיבצע מעקב וטיפול גם בילדים המחלימים מהנגיף.
 
לאחרונה, נפתחה במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, מרפאה רב-תחומית ייחודית לילדים המחלימים מנגיף הקורונה. המרפאה פועלת במסגרת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר לרפואת ילדים. המטופלים יעברו בירור מקיף על ידי רופא למחלות זיהומיות ובמידת הצורך יופנו לייעוץ מומחים בתחומים השונים בכדי לטפל בכלל הבעיות הרפואיות העלולות להופיע כתוצאה מהמחלה. תבוצע הערכת תפקוד ריאתי ולבבי, הערכה פסיכו-סוציאלית והערכה תזונתית.
במהלך הביקור יבוצעו בדיקות דם מקיפות, צילום חזה ותפקודי ריאה (לילדים מעל גיל 6 שנים) ובדיקות נוספות בהתאם לצורך.
 
ד"ר ליאת אשכנזי- הופנונג, מנהלת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר לרפואת ילדים:  "לשמחתנו ילדים חווים את המחלה באופן קל ביחס למבוגרים ובדרך כלל מחלימים ממנה באופן מלא בטווח הקצר. עם זאת ישנם דיווחים בילדים על סיבוכים מאוחרים  של COVID-19 ועל כן יש צורך במרפאה למעקב רב-תחומי אחר מחלימים לטווח הארוך יותר".
 
המרפאה מיועדת למבוטחי כלל קופות החולים, בהפנייה של רופא מטפל וטופס 17.
 
 
בברכה,
ריבה שקד, דוברת

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<