חדשות

החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון מונע 85% האשפוזים ומקרי התמותה על-רקע COVID-19 (לידיעה ב-CIDRAP)

31/01/2021

 

מנתוני מחקר בשלב 3 של חברת ג'ונסון וג'ונסון להערכת החיסון של החברה כנגד נגיף הקורונה עולה כי לחיסון יעילות של 66% במניעת תסמינים בדרגה מתונה-עד-חמורה של COVID-19 וכי החיסון הדגים יעילות של 85% במניעת אשפוזים ותמותה על-רקע COVID-19.

 

זמן רב רבים לפרסום תוצאות החיסון, שכן מדובר בחיסון הדורש רק מנה אחת, ניתן לייצרו במיליארדי מנות ונדרש קירור סטנדרטי בלבד.

 

אנתוני פאוצ'י, מנהל ה-National Institute of Allergy and Infectious Diseases התייחס לתוצאות החיסון ודיווחו כי החיסון הדגים יעילות של 72% במניעת מחלה מתונה-עד-חמורה בקרב משתתפים במחקר מארצות הברית. לדבריו, אין מקום להתאכזב מכך שהחיסון לא הדגים שיעורי יעילות של 94% ו-95%, כפי שעלה במחקרים בשלב 3 להערכת החיסונים של חברת פייזר ומודרנה.

 

ד"ר פאוצ'י מסביר כי כעת ישנו חיסון אפשרי נוסף העשוי לסייע במאבק כנגד מגפת הקורונה. חברת ג'ונסון וג'ונסון צפויה להגיש בקשה למנהל המזון והתרופות האמריקאי לקבלת אישור שיווק דחוף. במידה ויאושר, החיסון יהיה זמין בארצות הברית כבר לקראת סוף פברואר.

 

מהחברה נמסר כי חיסון הניתן במנה אחת הינו הגישה הטובה ביותר בתנאי מגפה לפי ארגון הבריאות העולמי. יעילות של 85% במניעת מחלה חמורה על-רקע זיהום בנגיף הקורונה ומניעה של התערבויות רפואיות על-רקע המחלה צפויה לספק הגנה למאות מיליוני חולים מפני התוצאות החמורות והקטלניות של הנגיף.

 

 

 

לידיעה ב-CIDRAP

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<