חדשות

טיפול באימונוגלובלין לכלבת KEDRAB עשוי לייעל את הטיפול הפרופיקלטי לאחר חשיפה לכלבת בילדים ( Human Vaccines and Immunotherapeutics)

10/03/2021

מאת נעה גנזבורג, Bsc

 

ממחקר חדש עולה כי בילדים עם חשד לכלבת, האימונוגלובולין האנושי לכלבת (ר"ת HRIG או human rabies immunoglobulin) נראה יעיל כטיפול פרופילקטי לאחר חשיפה (PEP).

 

מדובר בממצאי מחקר קליני פרוספקטיבי בזרוע טיפולית אחת ללא פלצבו, בשלב 4 של ה-HRIG שבה קיבלו המטופלים את הטיפול הנקרא KEDRAB, המופץ על ידי חברת Kedrion Biopharma (הטיפול קיבל את האישור של ה-FDA בשנת 2017). המחקר נערך במימון של חברת Kamada  המייצרת את הטיפול KEDRAB וכן של Kedrion Biopharma.

 

המחקר נערך בקרב שלושים מטופלים בני 17 או פחות, שנחשדו בחשיפה לכלבת או שחשיפה כזו אושרה אצלם, והותווה להם טיפול PEP. הטיפול כלל את שטיפת הפצע, חיסון פסיבי עם HRIG, והחלת חסינות אקטיבית באמצעות סדרת חיסוני כלבת. משתתפי המחקר קיבלו מינון של 20 IU לק"ג של HRIG150  (שבו 150 IU למ"ל) בפעפוע לתוך הפצע או הפצעים. הכמות הנותרת הוזרקה לשריר, יחד עם המינון הראשון מתוך ארבעה של החיסון לכלבת. החוקרים העריכו את הטיטרציה והסבילות של של הנוגדנים (RVNA, או Rabies virus neutralizing antibody) לאחר שבועיים מעת מתן מנת החיסון הראשונה ולאחר המינון האחרון.  החוקרים מדווחים כי נראו תופעות לוואי מתונות בכשליש מהמטופלים, אך לא דווחו תופעות לוואי חמורות או זיהום בכלבת, או חלילה מקרי מוות. נמצא כי רמת הנוגדנים לאחר שבועיים הגיעה ל- 0.5 IU למ"ל בכל המטופלים מלבד שניים.

 

החוקרים מסכמים כי ממצאי המחקר והיעילות שהוצגה בהם תומכים בפרופיל הבטיחות של הטיפול, וכי הם מאמינים כי מדובר בטיפול יחודי מבין טיפולי ה-HRIG הזמינים כעת בארצות הברית.

 

לכתבה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<