חדשות

תוחלת חיים ארוכה יותר ושיעור ממאירויות נמוך יותר בקרב אלו המשתייכים לכנסיה האדוונטיסטית של היום השביעי (Cancer)

02/12/2019

 

בקרב אלו המשתייכים לכנסיה האדוונטיסטית של היום השביעי תתכן תוחלת חיים ארוכה יותר ושכיחות נמוכה יותר של מחלות ממאירות לאורך החיים, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית בארצות הברית, כאשר אורח החיים הבריא שלהם עשוי לתרום לכך, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Cancer.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקר קודם הציע כי בקרב אלו המשתייכים לכנסיה האדוונטיסטית של היום השביעי, אשר לעיתים קרובות מקפידים על דיאטה צמחונית, תוחלת החיים ארוכה יותר והסיכון לממאירויות שונות נמוך יותר, אך אין נתונים ארציים בנושא. במחקר הנוכחי השוו החוקרים את שיעורי התמותה מכל-סיבה ושיעורי היארעות מחלות ממאירות בין משתתפים במחקר Adventist Health Study 2 (AHS-2) ולא-מעשנים ממפקד האוכלוסין של ארצות הברית: ה-National Longitudinal Mortality Study (NLMS) ו-Surveillance, Epidemiology, and End Results.

 

מהנתונים עולה כי שיעורי התמותה מכל-סיבה ושיעורי היארעות כלל הממאירויות בקרב שחורים במדגם AHS-2 היו נמוכים משמעותית, בהשוואה לשחורים במדגם NLMS (יחס סיכון לתמותה של 0.64; רווח בר-סמך 95% של 0.59-0.69; יחס סיכון להיארעות של 0.78; רווח בר-סמך 95% של 0.68-0.88).

 

כאשר החוקרים שילבו את הנתונים אודות משתתפים מגזעים שונים, שיעורי התמותה מכל-סיבה היו גם כן נמוכים יותר משמעותית באוכלוסיית AHS-2 בגילאי 65 שנים (יחס סיכון של 0.67, רווח בר-סמך 95% של 0.64-0.69) ובגילאי 85 שנים (יחס סיכון של 0.78, רווח בר-סמך 95% של 0.75-0.81), כמו גם תמותה עקב ממאירות; מגמה זו הייתה נכונה גם בהערכת השיעור הכולל של כלל המחלות הממאירות (יחס סיכון של 0.70, רווח בר-סמך 95% של 0.67-0.74) ושיעורי סרטן שד, מעי גס ורקטום וריאות. עקומות ההישרדות אישרו את תוצאות התמותה והראו כי בקרב גברים, תוחלת החיים של משתתפים שחורים ממדגם AHS-2 הייתה ארוכה יותר מזו של לבנים בארצות הברית.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים עי שיעורים נמוכים יותר משמעותית של תמותה מכל-סיבה והיארעות מחלות ממאירות בקרב אלו המשתייכים לכנסיה האדוונטיסטית של היום השביעי.

 

Cancer. Published online November 25, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<