חדשות

היעילות והבטיחות של Fingolimod בטיפול בחולים עם טרשת נפוצה התקפית (Br J Clin)

08/01/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת British Journal of Clinical Pharmacology מדווחים חוקרים על תוצאות סקירה שיטתית ומטה-אנליזה חדשה, מהן עולה כי לטיפול ב-Fingolimod (גילניה) תועלת אפשרית כנגד טרשת נפוצה התקפית (Relapsing Multiple Sclerosis), עם פרופיל בטיחות סביר.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של Fingolimod בחולים עם טרשת נפוצה התקפית. הם השלימו חיפוש במאגרי PubMed, Embase, Cochrane Library ו-ClinicalTrials.gov לזיהוי מחקרים רלבנטיים.

 

הסקירה כללה 10 מחקרים שענו על הקריטריונים שקבעו החוקרים. בחולים עם טרשת נפוצה התקפית, הטיפול ב- Fingolimod לווה בשיעור שנתי נמוך משמעותית של התלקחויות המחלה, בהשוואה לפלסבו (מינון יומי של 0.5 מ"ג ביום: הבדל ממוצע של 0.22-; מינון יומי של 1.25 מ"ג: הבדל ממוצע של 0.26-; מינון יומי של 5 מ"ג: הבדל ממוצע של 0.41-).

 

הטיפול ב- Fingolimod הדגים גם תוצאות חיוביות בהערכת תוצאים אחרים בבדיקת הדמיה בתהודה מגנטית והוביל לשיפור איכות החיים של החולים.

 

החוקרים לא זיהו הבדלים בשיעורי הימצאות אירועים חריגים בין קבוצת הטיפול ב- Fingolimod ובין קבוצת הטיפול בפלסבו או תכשירים לשינוי מהלך המחלה.

 

לסיכום, ממצאי הסקירה מעידים כי הטיפול ב- Fingolimod עשוי להיות יעיל ובטוח בחולים עם טרשת נפוצה התקפית.

 

Br J Clin. 23 Dec, 2019

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני