חדשות

תוצאות מבטיחות לגירוי עצב וגאלי לטיפול בילדים לאחר כישלון ניתוח אפילפסיה (Acta Neurol Belg)

30/03/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Acta Neurologica Belgica מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי גירוי עצב וגאלי (Vagus Nerve Stimulation) עשוי לשמש כאפשרות טיפול חליפית בילדים עם אפילפסיה לאחר כישלון התערבות ניתוחית.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי איזון מספק של אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי עדיין מהווה אתגר משמעותי. מספר מחקרים דיווחו על התועלת של ניתוח אפילפסיה וגירוי עצב וגאלי בילדים עם אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי. עם זאת, לא ידוע רבות אודות גירוי עצב וגאלי בילדים לאחר כישלון ניתוח אפילפסיה.

 

מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון את ההשפעות של גירוי עצב וגאלי על הפחתת תדירות פרכוסים בילדים לאחר כישלון ניתוח אפילפסיה. הם השלימו הערכה רטרוספקטיבית שכלל 85 ילדים עם אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי, אשר הופנו לטיפול בגירוי עצב וגאלי. בשישה מהחולים הללו הושלם ניתוח אפילפסיה לפני גירוי עצב וגאלי (קבוצה I) וב-79 חולים הושלם רק גירוי עצב וגאלי (קבוצה II).

 

החוקרים עקבו אחר תדירות אירועי פרכוסים לאחר 3, 12, 24 ו-36 חודשים מתחילת גירוי עצב וגאלי.

 

בשתי הקבוצות נרשמה ירידה בתדירות פרכוסים לאחר 3, 12, 24 ו-36 חודשים (P=0.044 בקבוצה I ו-p=0.008 בקבוצה II). השתלת גירוי עצב וגאלי הובילה לשיפור משמעותי בתדירות פרכוסים בילדים עם או ללא היסטוריה של ניתוח אפילפסיה בעבר לאחר 3, 12, 24 ו-36 חודשים.

 

ממצאי המחקר תומכים בבחינת אפשרות גירוי עצב וגאלי לטיפול בילדים עם אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי, לאחר כישלון התערבות ניתוחית קודמת.

 

Acta Neurol Belg. 2020

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<