חדשות

תוצאות מבטיחות למעכב חלבון טאו כנגד דמנציה המתקדמת במהירות (J Alz Dis)

28/05/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Alzheimer's Disease מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי Hydromethythionine, מעכב ניסיוני של חלבון טאו בשלבי פיתוח לטיפול במחלת אלצהיימר, הדגם פעילות משמעותית גם כנגד דמנציה מסוג bvFTD (Behavioral Variant Frontotermporal Dementia).

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשוות את תוצאות טיפול Hydromethythionine בשני מינונים ולקבוע את ההשפעה של התרופה בחולים עם bvFTD.

 

המחקר בשלב III כלל 220 חולים עם אבחנה של bvFTD אשר חולקו באקראי להשוואת Hydromethythionine במינון של 200 מ"ג/יום ו-8 מ"ג/יום (טיפול שנועד לשמש כקבוצת ביקורת). התוצאים העיקריים כללו את השינוי במדד ACE-R (Addenbrookes Cognitive Examination – Revised), שאלון FAQ (Functional Activities Questionnaire) והנפח הכולל של המוח. תוצאים משניים כללו את מדד Modified CGIC (Modified Clinical Global Impression of Change).

 

ניתוח חשיפה-תגובה כלל 175 מהמשתתפים עם דגימות דם זמינות ונתונים אודות תוצאות הטיפול.

 

החוקרים כותבים כי לא זוהו הבדלים משמעותיים בין שתי הקבוצות בתחילת המחקר. הם זיהו עליה חדה בקשר ריכוז-תגובה בנוכחות רמות בדם בטווח 0.3-0.6 ננוגרם/מ"ל במינון 8 מ"ג/יום בנוגע לתוצאות הקליניות וההדמייתיות. העדויות הצביעו על הבדלים תלויי-חשיפה במינון של 8 מ"ג/יום במדדי FAQ, Modified CGIC ואטרופיה מוחית, בהשוואת חולים עם רמות בדם של מעל 0.346 ננוגרם/מ"ל עם חשיפה מינימאלית לתרופה. הקשר חשיפה-תגובה הוא ביפאזי עם תוצאות גרועות יותר בריכוז גבוה עם טיפול במינון 200 מ"ג/יום.

 

לסיכום, טיפול ב- Hydromethythionine הדגים פרופיל ריכוז-תגובה דומה בהערכת ההשפעות על הידרדרות קלינית ואטרופיה מוחית במינון של 8 מ"ג/יום בחולים עם bvFTD, כפי שדווח לאחרונה בחולים עם מחלת אלצהיימר. התגובה לטיפול בחולים עם bvFTD צפויה להיות מקסימאלית במינונים בטווח 20-60 מ"ג/יום.

 

J Alz Dis. Published online May 19, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<