חדשות

סגר על-רקע מגפת הקורונה מלווה בעליה חדה בהיקף צריכת אלכוהול (JAMA Network Open)

01/10/2020

 

מנתונים חדשים מארצות הברית, אשר פורסמו בכתב העת JAMA Network Open, עולה כי במהלך האביב האחרון חלה עליה חדה בהיקף צריכת אלכוהול באזורים רבים ברחבי המדינה, על-רקע הסגרים במחוזות שונים בשל מגפת הקורונה.

 

במסגרת המחקר בחנו החוקרים את השינויים ברמת הפרט בצריכת אלכוהול ואת ההשלכות של צריכת אלכוהול בקרב מבוגרים בארצות הברית, כמו גם את ההבדלים הדמוגרפיים, במהלך מגפת הקורונה, בהשוואה לתקופה שקדמה למגפה.

 

מדגם המחקר כלל 1,540 מבוגרים (גיל ממוצע של 56.6 שנים, 57.3% נשים) אשר לקחו חלק בסקר ארצי אשר נערך שנה מוקדם יותר (29 באפריל עד 9 ביוני, 2019) והשלימו את הסקר בין 28 במאי ועד 16 ביוני השנה.

 

מהנתונים עולה כי חלה עליה כוללת בשיעורי צריכת אלכוהול בהיקף של 14% בהשוואה למצב טרם המגפה. בקרב נשים, היקף העליה בצריכת אלכוהול עמד על 17%, בקרב מבוגרים בגילאי 30-59 שנים נרשמה עליה של 19% בהיקף צריכת אלכוהול ובקרב לבנים שאינם-היספאנים היקף העליה עמד על 10%.

 

בממוצע, 3 מבין 4 מבוגרים הגדילו את צריכת האלכוהול ביממה נוספת בכל חודש. בקרב נשים, נרשמה גם עליה משמעותית של 41% בשיעורי צריכת אלכוהול רבה משנת 2019 לשנת 2020. שיעורים אלו מקבילים לעליה של יממה נוספת של צריכת אלכוהול של אישה אחת מכל חמש נשים.

 

ממצאי המחקר מעידים על השינויים בהרגלי צריכת אלכוהול על-רקע הסגר בשל מגפת הקורונה. מכבר להשלכות הגופניות הידועות של צריכת אלכוהול רבה, צריכה מופרזת עשויה להוביל או להחמיר הפרעות פסיכיאטריות, דוגמת דיכאון או חרדה, הפרעות ששכיחותן עלתה בכל מקרה במהלך תקופת המגפה.

 

JAMA Network Open 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<