חדשות

הנשיא טראמפ אושפז בשל הופעת תסמיני חום, כאב ראש ועייפות לאחר שנמצא חיובי לקורונה אמש (מדסקייפ)

03/10/2020

מאת מערכת אי-מד

הנשיא דונלד ג'יי טראמפ יטופל במרכז הרפואי הצבאי הלאומי וולטר ריד במשך "הימים הקרובים", כך על פי דובר הבית הלבן, וזאת בהמשך לידיעה אמש לפיה הוא ואשתו מלניה נמצאו חיוביים לזיהום ב- SARS- נגיף CoV-2.

רופאו האישי של טראמפ שחרר מוקדם יותר היום הודעה ובה פרטים ראשוניים על הטיפול שהוא מקבל.

בהודעה נמסר ש"השיא חש בעייפות אך הוא במצב רוח טוב, כשהגברת הראשונה חשה בטוב עם שיעול קל בלבד וכאב ראש."

הטיפול הראשוני של טראמפ כולל עירוי יחיד של קוקטייל נוגדנים רב-כיווני ניסיוני מבית רגנרון. (החברה הודיעה השבוע על תוצאות ראשוניות חיוביות.) בנוסף טראמפ נוטל גם אבץ, אספירין יומי, ויטמין D, מלטונין ופמוטידין. (וכפי שניתן להבין ככל הנראה הפסיק ליטול הידרוקסיכלורוקין ( HCQ ) , התרופה שאותה קידם בהתלהבות רבה לפני כן ואשר נמצאה כלא יעילה ואפילו מזיקה בטיפול או במניעת COVID-19).

למרות גם הנשיא וגם הגברת הראשונה חווים סימפטומים קלים בלבד לפי ראש הסגל של הבית הלבן והנשיא עדיין אינו מוגבל מבחינת תפקוד, הצוות הרפואי מודאג שכן כידוע 5 עד 10 הימים הבאים לאחר קבלת התוצאות החיוביות עלולות להיות קריטיות להתקדמות לסימפטומים חמורים וצורך בטיפול אינטנסיבי יותר.

ד"ר ג'ורג 'מ' אברהם, יו"ר האיגוד למחלות זיהומיות אמר למדסקייפ שאינו רגוע כלל וכלל שכן הופעת ההחמרה בסימפטומים עשויה להימשך תוך 5-7 ימים ולכן מוקדם מידי להעריך אם העובדה שכרגע מדובר עדיין על סימפטומים קלים בלבד מנבאת מהלך מחלה קל בלבד.

ללא מידע רפואי נוסף המומחים מעריכים שטראמפ, שהוא בן 74, גבר,  וסובל מעודף משקל נמצא בהחלט בסיכון לפתח מחלה קשה. .

 

"לאדם בן 74 יש סיכוי למוות של כ- 3%, וסיכוי של 10-15% לפתח תחלואה קשה", ציין בציוץ לטוויטר  מנהל ה- CDC לשעבר טום פרידן, "הוא המליץ על שימוש בתכשיר האנטי-ויראלי רמדיסביר, ופלסמת נוגדנים כטיפול שעשוי לעזור." והוסיף ש"זו תזכורת מפכחת ש- COVID-19 הוא איום מתמשך על מדינתנו."

בכתבה במדסקייפ מציינים שעדיין לא ברור מתי נחשפו הנשיא והגברת הראשונה ל- SARS-CoV-2.  כמה דיווחים ראשוניים הצביעו על העוזרת הבכירה בבית הלבן הופ היקס כמקור האפשרי, מכיוון שהיא דיווחה לראשונה על זיהום והייתה עם הנשיא והגברת הראשונה בטיסה שלקחה אותם לעימות הנשיאותי הראשון.

המועמד לנשיאות הדמוקרטית לנשיאות וסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן - שנבדק גם הוא ונמצא שלילי, הביע גם איחולים לנשיא ולמלניה.

לכתבה במדסקייפ

הערת המערכת: יש כאלה שיגידו שיש כאן סוג של צדק פואטי...טראמפ המשיך לזלזל בעטיית מסיכות מתחילת ההתפרצות, ואפילו לעג לביידן בעימות הטלוויזיוני על כך שהוא עוטה מסיכה גדולה.. המשיך לקיים אירועים המוניים, מפגשים וטקסים (כולל הטקס שבו השתתף רה"מ נתניהו) ללא שמירה על ההנחיות לשמירת מרחק ועטיית מסיכות ושידר ביטחון רב בכך שלו זה לא יכול לקרות. אז בבקשה...  

אך מה שיותר חשוב הוא שגם הציבור בישראל, בין אם הוא אוהד או מתעב את טראמפ, יפנים ויבין שהנגיף הזה עלול להגיע לכו-לם, אפילו למי שמוגדר כאיש החזק והמוגן ביותר בעולם, אם לא מקפידים על ההנחיות הבסיסיות ביותר.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<