חדשות

נתוני הקורונה של הימים האחרונים מעידים על עלייה במקדם ההדבקה ואפשרות לעלייה בהיקף ההדבקה והתחלואה לאור ההקלות וגורמים לדילמה אם לעצור ההקלות או להתקדם דיפרנציאלית

04/11/2020

מאת מערכת אי-מד

נתוני ההדבקה של ה-3/11 מעידים על עצירה בירידה בהיקף ההדבקה: 831 מאומתים חדשים, שיעור בדיקות חיוביות של 2.1% . הנתונים המעודדים יותר הם הירידה במס' החולים הקשים (ל-365) ומס' המתים (סה"כ 2592 , פחות מ-10 ליום ביומיים האחרונים).

ללוח הבקרה של משרד הבריאות

בדו"ח היומי של המל"ל מציינים המחברים :

  • בשבוע האחרון מסתמנת התייצבות בשיעור הבדיקות החיוביות ובמספר המאומתים (מאות מאומתים חדשים ביממה) ,אשר מעידה על עצירה בירידת התחלואה.
  • אם תימשך המגמה הנוכחית של עלייה במקדם ההדבקה לאור ההקלות שבוצעו ואלו אשר נשקלות לתקופה הקרובה, תיתכן עלייה מחודשת בתחלואה.
  •  לפי שעה, הממוצע השבועי של מספר החולים החדשים במצב קשה ושל מספר המתים נמוך מאשר בשבוע שעבר, מדדים המגיבים מאוחר ממדד המאומתים החדשים
  •   בעולם - נמשכת העלייה במגמת התחלואה באירופה (מעל  2,000 מתים ביממה האחרונה). בארה"ב - הקלפיות להצבעה לנשיאות נפתחו אתמול בצלם של שיא נדבקים יומי (כ-85,000 ) ושיא מצביעים בהצבעה מוקדמת (כמאה מיליון) בשל החשש מצפיפות והדבקה ביום הבחירות.

הערת המערכת:  נראה שהדילמה כעת היא בין עצירת ההקלות עד להשגת ירידה נוספת במקדם ההדבקה ובמקביל כמות המאומתים היומית, כפי שקבינט הקורונה קבע במסגרת תכנית היציאה המסגר,  או המשך חזרה ל"שגרת קורונה" תוך ניהול דיפרנציאלי הן מבחינה גיאוגרפית ומוקדי התפרצויות (תכנית הרמזור) מחד, ומאידך חיזוק המאמץ להגן על האוכלוסיות שבסיכון, הן של אלה השוהים במוסדות סיעודיים (המשך וחיזוק תכנית מגן אבות ואימהות) והן של אלה שבקהילה, כשכל זאת במשולב עם ההיערכות לחורף ולשפעות..

אין ספק שהחלופה השנייה היא מורכבת וקשה יותר ליישום, גם אם היא לדעת רבים הנכונה ביותר הן מבחינת בריאות הציבור והן מבחינה כלכלית וחברתית.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<