חדשות

מנהל התרופות והמזון האמריקאי אישר את השימוש ב-Casirivimab ו-Imbdevimab לטיפול ב-COVID-19 (מתוך הודעת ה-FDA)

24/11/2020

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הודיע על אישור שימוש דחוף בנוגדנים חד-שבטיים, Casirivimab ו-Imbdervimab, לטיפול במבוגרים וילדים מעל גיל 12 שנים עם COVID-19 בדרגה קלה-עד-בינונית.

 

הטיפול מומלץ לחולים עם תוצאה חיובית בבדיקה לנגיף הקורונה המצויים בסיכון גבוה להתקדמות למחלה חמורה, כולל אלו בגילאי 65 שנים ומעלה או חולים עם מחלות כרוניות מסוימות.

 

ההמלצה היא למתן שני הנוגדנים יחדיו בעירוי תוך-ורידי. החלבונים מחקים את פעילות מערכת החיסון ומכוונים כנגד חלבון Spike של נגיף הקורונה, חוסמים את הכניסה של הנגיף לתאים.

 

במחקר קליני שכלל קרוב ל-800 חולים הטיפול בנוגדנים הפחית את האשפוזים ואת הפניות לחדרי מיון עקב COVID-19 של חולים בסיכון גבוה להתקדמות המחלה. בתוך 28 ימים ממתן הטיפול, 3% מהחולים שקיבלו את הטיפול אושפזו לבית החולים, זאת בהשוואה ל-9% מהחולים בקבוצת הפלסבו.

 

הטיפול המשולב אינו מאושר לשימוש בחולים שאושפזו בשל COVID-19 או נדרשו לטיפול בחמצן. מחקרים קליניים לא הדגימו תועלת למתן הטיפול לחולים מאושפזים, ולמעשה, הטיפול עשוי להוביל לתוצאות גרועות יותר בחולים הנדרשים לטיפול בחמצן או הנשמה.

 

תופעות לוואי אפשריות של הטיפול כוללות אנאפילקסיס ותגובות באתר העירוי, חום, צמרמורות, פריחה, גרד ואודם של העור.

 

הטיפול הניסיוני ניתן לנשיא דונלד טראמפ כאשר הוא נדבק בנגיף הקורונה בחודש אוקטובר. מנהל המזון והתרופות האמריקאי ימשיך לבחון את הבטיחות ואת תוצאות הטיפול עד למתן אישור מלא.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<